Новий підвид коронавірусу зареєстрували вже в чотирьох областях України

У пацієнтів підтвердили мутацію варіанта COVID-штаму Omicron ХВВ.1.5, який також називають “Кракеном”.

23.02.2023
Новий підвид коронавірусу зареєстрували вже в чотирьох областях України
Фото: умовне

Про це повідомили у Центрі громадського здоров’я (ЦГЗ) МОЗ України.

Зокрема, штам Omicron XBB.1.5 циркулює вже на території Сумської, де виявили першого пацієнта, Закарпатської, Тернопільської та Одеської областей.

Керівниця відділу епіднагляду ЦГЗ Оксана Кошалко, зазначила, що фахівці прогнозували такий розвиток події, оскільки кожна нова мутація коронавірусу витісняє собою попередню.

“Сам Omicron хоч і переноситься легше, проте має здатність передаватися швидше. Це додатково навантажує медичну систему. Аби захистити себе та своїх близьких, потрібно вакцинуватися та робити бустерні щеплення”, — розповіла Кошалко.

Керівник відділу імунізації ЦГЗ Андрія Пашинний нагадав, що для щеплення проти COVID-19 не потрібно мати декларації з сімейним лікарем — достатньо просто прийти до найближчого медзакладу або Центру вакцинації.

“Перед вакцинацією не треба проходити обстежень, приймати специфічні ліки або дотримуватися дієти, воно безоплатне та ефективне. Захистіть себе та своїх близьких!” — закликав Пашинний.

Нагадаємо, в Україні зафіксували перший випадок зараження новим підвидом штаму коронавірусу “Кракен”.

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.