На Тернопільщині національний природний парк закликає рятувати кажанів

Працівники Національного природного парку “Дністровський каньйон” врятували 12 кажанів – вечірниць дозірних, які випали з дупла у Заліщиках на Тернопільщині.

05.04.2023
На Тернопільщині національний природний парк закликає рятувати кажанів

Про це повідомили на сторінці парку в фейсбуці.

Сталося це під час обрізки весняної обрізки дерев комунальниками біля Спеціалізованої школи І-III ст. ім. О. Маковея. Співробітники “Дністровського каньйону” надали допомогу тваринам, чия зимівля несподівано перервалась.

“На фоні пандемії Covid-19 у людей підсилилась і так наявна хіроптерофобія – це страх перед кажанами. Але насправді кажани для нас не є такими небезпечними. До того ж всі види кажанів, що поширені на території нашої країни, занесені до національної Червоної книги та потребують охорони. Кажани відіграють важливу роль у функціонуванні екосистеми, вони є єдиними ссавцями, здатними до польоту. Ці рукокрилі знищують шкідливих комах лісогосподарських структур і тих, що завдають шкоди саме людям”, – йдеться в повідомленні “Дністровського каньйону”.

Працівники парку дали кілька порад, що робити, якщо знайшли кажана:

  1. Ніколи не беріть кажана голими руками, краще одягніть товсті рукавички.
  2. Обережно візьміть тварину та посадіть до коробки (але не герметичної місткості). Якщо ви знайшли кажана у теплий період року, випустіть його на вулицю ввечері або вночі. Але обов’язково переконайтеся, що він не поранений і точно полетів.
  3. Якщо на вулиці мінусова температура, випускати кажана не можна – він не зможе знайти собі притулок і загине. У такому випадку найкращою допомогою буде передача знайденої тваринки фахівцям.
  4. Запропонуйте йому воду зі шприца зі знятою голкою, або з ложки, піднісши її до рота тварини. Поїти молоком дорослих тварин не можна. Тварини, знайдені з липня по травень, є дорослими й молока не потребують.
  5. Зважте кажана. Визначте вид. Якщо його вага нижче норми, то його слід підгодовувати протягом 7-10 днів. Для рудої вечірниці це 30 грамів, для пізнього кажана – 27 грамів, для нетопира середземноморського – 8 грамів, двоколірного лилика – 14 грамів, вуханя – 12 грамів.
  6. Найкраще для годування підійдуть личинки жуків (борошняного хрущака, зофобаса), бананові цвіркуни, таргани. Їх можна знайти в зоомагазинах вашого міста або замовити в інтернет-магазинах.
  7. Помістіть кажана в холод, у теплі кажан спалює свої жирові запаси, коштом яких буде зимувати.
  8. Якщо кажан, знайдений взимку, дожив до весни, то з настанням перших стабільно теплих ночей (при температурі повітря вище нуля) його можна випускати на волю.

Коментарі

09:47
Львівʼянин може втратити високу посаду у футболі
УЕФА відкрив справу проти віце-президента Української асоціації футболу Олександра Шевченка, який є мешканцем Львова, і головою обласної футбольної асоціації.
09:01
“На службі” у проросійських депутаток й аферистів?
ТСК, яку очолюють депутатки Юлія Яцик та Анна Скороход, спершу спричинились до відкриття кримінального провадження проти курсанта Академії Сагайдачного, а згодом на темі його звільнення влаштували дискредитаційну кампанію проти навчального закладу.
11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.