Восьмеро пацієнтів — віком від 30 до 60 днів, з них двоє перебувають у реанімаційному відділенні, повідомляє “Суспільне”.
Генеральна директорка Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Наталія Іванченко розповіла, що протягом шести місяців 2024 року зареєстрували 459 випадків.
“У травні було 124 випадки, у червні – 95 нових випадків. Але це тільки ті випадки, які офіційно ввійшли у статистику. Оскільки не всі звернулися за медичною допомогою, ми можемо думати, що кількість хворих є значно більшою”, — зазначила Іванченко.
Також, за її словами, минулого, 2023 року від кашлюку померла одна особа. Цього року летальних випадків ще не зареєстровано.
Левова частка хворих – діти віком до одного року; далі йдуть діти від п’яти до дев’яти років, а також – дорослі.
“Близько восьми відсотків недужих на кашлюк, які потрапили у статистику, — дорослі від 18 років. Їх не завжди обстежують, тому що звикли, що кашлюк – це дитяча хвороба. Але це не так. Якщо дорослі кашляють від 14 діб і довше, це є підставою обстежити на кашлюк та лікуватися. Власне, дуже часто немовлята заражаються бактерією, яка викликає кашлюк, від старших сестричок та братиків і від дорослих”, — пояснює генеральна директорка Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України.
Єдиним засобом рятування на кашлюк є вакцинація:
Дітей вакцинують у два, чотири, шість та 18 місяців і у шість років. Ця вакцинація – безкоштовна. Починаючи з шести років щеплення від кашлюку стає рекомендованим і може проводитися лише за кошти громадян, підприємств та установ. Його можна робити один раз на 10 років. Вакцинація не дає довічного імунітету. Але якщо вакциновані захворіють, то перенесуть хворобу легше й залишаться живими та не матимуть ускладнення.
Коментарі