На Львівщині реставрують старовинну церкву. Фото

Цьогоріч в обласному бюджеті передбачили 3,6 млн грн на реставрацію пам’ятки архітектури, ще 1 млн грн виділили на реставрацію стінопису цієї унікальної церкви.

28.05.2023
На Львівщині реставрують старовинну церкву. Фото

У селі Ісаї, що на Самбірщині, знаходиться дерев’яна церква святого Архистратига Михаїла, що відмінно збереглася. Вона є пам’яткою архітектури національного значення.

Архітектурний об’єкт є однією з найстаріших збережених дерев’яних церков Карпатського регіону. Знаходиться в центрі села та є перлиною сакральної архітектури, зведена майстрами в традиційному бойківському стилі.

Як поінформував заступник начальника Львівської ОВА Юрій Бучко у 2018 році храм набув статус аварійного об’єкта, тоді ж розпочали його порятунок. Упродовж 2018-2021 років реставрували дах і куполи храму.

Він наголосив, що департамент архітектури та містобудування Львівської ОВА отримав дозвіл на проведення реставраційних робіт на пам’ятці у Міністерства культури та інформаційної політики України.

Позаяк, провели процедуру закупівлі на реставраційні роботи, визначили переможця торгів. Станом на зараз, підрядна організація розпочала виконання реставраційних робіт. А проєктно-кошторисна документація стінопису храму проходить експертизу.

«Пам’ятки архітектури є цінним джерелом вітчизняної історії та культури, що містить багатопланову інформацію стосовно різноманітних аспектів минулого нашої держави.

Відновлюємо, підтримуємо, бережемо!»– зазначив Юрій Бучко.

Коментарі

14:19
Біля львівської Ратуші всьоме пікетували Садового проти некритичних витрат
Кажуть, що 7 - це щасливе число. З цим твердженням навряд чи погодяться львів'яни, котрі 9 грудня вже всьоме вийшли на мітинги під вікна Андрія Садового з одною єдиною вимогою - згадати, що в країні війна.
18:04
Сколе – місце «комфортних» закупівель для обраних «комфортних» учасників. Продовження
У попередній статті нами описано «запеклу боротьбу» Сколівської міської ради, її комунальних підприємств і структурних підрозділів, за, як зазначав міський голова пан Романишин, «…комфортні умови праці працівників…».
17:03
Гроші на ремонт тротутарів і бруківку ̶н̶е̶м̶а̶є̶ ̶ будуть завжди, принаймні у Львові
Ще в липні цього року Президент України в одному із своїх вечірніх звернень прокоментував бюджетні витрати міст під час війни. Володимир Зеленський зазначив, що «ремонт бруківки та фонтанів недоречні під час війни – спочатку потрібна перемога над ворогом». Важко було не погодитись із такою думкою, з огляду на її актуальність як тоді так і в сьогоднішній час.
17:31
Що далі відбувається із сміттям, яке сортують львів’яни
З усіх відходів в Україні зараз можна переробити близько 20% – це метал, папір, скло, пластик, окремо йде органіка, яка становить до 50%. Проте фактично на переробку потрапляє менше ніж 5%, решта прямує на полігони. Вирішення "сміттєвої" проблеми безперечно потребує поліпшення законодавства у цій сфері, але й на побутовому рівні внести свою лепту до позитивних змін може кожен. Так, щоб переробити якомога більше вторсировини, її має бути й відсортовано якомога більше.