На Львівщині почали реставрацію старовинної церкви

У с. Заболотці Золочівського району почалася реставрація дерев’яної церкви Пресвятої Богородиці.

14.08.2023
На Львівщині почали реставрацію старовинної церкви

Про це повідомляє Департамент архітектури та містобудування Львівської ОДА.

Попередньо цей департамент отримав дозвіл на проведення реставраційних робіт від Міністерства культури.

Також разом з головним архітектором проєкту — Сергієм Піньковським фахівці виїжджали на об’єкт, щоб визначити основний хід реставраційних робіт та їхню послідовність.

Минулого тижня підрядна організація розпочала відновлення церкви. Технічне завдання передбачає здійснення різного роду робіт, серед яких: відновлення дерев’яних конструкцій піддашшя, даху ризниці; влаштування дубових підвалин ґанку; відтворення покриття бань нави й бабинця; заміна непридатних частин зрубних стін; вогнезахисна обробка дерев’яних конструкцій; біовогнезахисна обробка ґонту; інсектицидна обробка деревини; влаштування блискавкозахисту.

Святиня є пам’яткою архітектури національного значення і датується 1746 роком. Реставрація здійснюється за кошти обласного бюджету. Для цього передбачено 6 мільйонів гривень.

 

Коментарі

16:36
Львів’яни вкотре пікетують Садового через некритичні витрати
Другого дня весни у Львові кілька десятків волонтерів вчергове прийшли під вікна Андрія Садового вимагати зупинити витрачати кошти громади на непотрібні забаганки. Незважаючи на те, що акції відбуваються місяцями, влада міста вперто продовжує ігнорувати вимоги громади та належно реагувати на те, що в країні війна.
13:34
Поранення, операції, протези – хто служить у Самбірському РТЦК та СП
На світлині десять захисників України. Через складні поранення вони обмежено придатні до виконання бойових завдань. Тож командування військових підрозділів скерувало їх на службу до Самбірського РТЦК та СП. Там вони можуть відчути, що після втрати здоров’я, держава від них не відмежувалася і що їх не сприймають, як «списаних».
11:28
Львів’яни збирають дрони у домашніх умовах
Для досягнення перемоги одним з найбільш пріоритетних напрямків у військовій сфері визначено виробництво дронів. Саме вони дозволять вести ефективний спротив переважаючій чисельно армії орків.
13:04
У Львові відбувся черговий мітинг біля мерії, де прозвучали звинувачення проти Садового і його дружини
Суботнього ранку, під стінами міської Ратуші, вкотре зібрались активісти, які вимагають збільшення фінансування війська з міського бюджету. Попри всі очікування, влада міста вчергове відмовилась йти на діалог задля вирішення даного питання.