На Львівщині фіксують пацієнтів у важкому стані з діагнозом Covid-19

Станом на сьогодні у Львівській обласній інфекційній лікарні перебувають 37 пацієнтів з коронавірусною інфекцією.

26.10.2023
На Львівщині фіксують пацієнтів у важкому стані з діагнозом Covid-19

6 пацієнтів перебувають у реанімаційному відділенні, зокрема: 4 на інвазивній штучній вентиляції легень та 2 – на неінвазивній. Ще близько 15 пацієнтів проходять обстеження на виявлення коронавірусу, повідомляє пресслужба Львівської ОВА.

Загалом у лікарні збільшилась кількість госпіталізованих з Covid-19. Ще три-чотири тижні тому на лікуванні могло бути 10-12 людей.

Про це заступник директора з медичної частини обласної інфекційної лікарні Андрій Орфін розповів під час брифінгу в Офіційному медіацентрі при Львівській ОВА. За його словами, причини важкого перебігу Covid-19 залишаються незмінними: це невчасне звернення по медичну допомогу, самолікування, нехтування елементарними правилами гігієнічного етикету.

«У нас у стаціонарі перебувають пацієнти з середньо-важким і важким перебігом хвороби. Більшість таких станів спричинена пізньою госпіталізацією або ж супутніми захворюваннями», – зазначив Андрій Орфін.

Він також нагадав, які симптоми Covid-19, та наголосив, що госпіталізація є тривалою і призводить до важких ускладнень для здоров’я пацієнта.

«У більшості випадків хвороба починається з гарячки, нежитю, покашлювання, подразнення у горлі. Із 7-го по 10-ий день розвиваються найтиповіші ускладнення для коронавірусної інфекції у вигляді важкої пневмонії. В кінці першого – на початку другого тижня починаються ускладнення органів серцево-судинної системи, загострення хронічних хвороб, які були в стадії ремісії, або були неполіковані. І відповідно пацієнти вже поступають з вираженою легеневою недостатністю, з низькою сатурацією, з високою гарячкою. 15-17% пацієнтів мають прояви з боку кишково-шлункового тракту у вигляді блювання, діареї. Такі пацієнти можуть мати ознаки зневоднення. Все це в сукупності призводить до тривалого лікування в стаціонарі, яке в середньому складає від 14 днів і більше.

Якщо пацієнт знаходиться у реанімаційному відділенні, то термін лікування може продовжуватися до місяця і більше», – розповів Андрій Орфін.

Медик закликав не займатися самолікуванням, яке може призвести до госпіталізації, а вчасно звертатися по медичну допомогу, адже лікар вже лікує власне хворобу, в той час як від тривалого лікування здоров’я страждає і відновити його до попереднього рівня може бути вкрай важко.

«Слід не забувати про віддалені наслідки дво- тритижневого лікування, так званий лонгковід – це можуть бути ускладнення у вигляді аритмії, міокардиту (запалення серця), з боку нервової системи, порушення в психоемоційній сфері (панічні атаки, депресії), з боку опорно-рухового апарату, часто є скарги на болі в суглобах. Тому такі пацієнти після виписки потребують тривалого і динамічного спостереження в сімейного лікаря і можливо в суміжних спеціалістів», – наголосив лікар-інфекціоніст.

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.