На Львівщині фіксують пацієнтів у важкому стані з діагнозом Covid-19

Станом на сьогодні у Львівській обласній інфекційній лікарні перебувають 37 пацієнтів з коронавірусною інфекцією.

26.10.2023
На Львівщині фіксують пацієнтів у важкому стані з діагнозом Covid-19

6 пацієнтів перебувають у реанімаційному відділенні, зокрема: 4 на інвазивній штучній вентиляції легень та 2 – на неінвазивній. Ще близько 15 пацієнтів проходять обстеження на виявлення коронавірусу, повідомляє пресслужба Львівської ОВА.

Загалом у лікарні збільшилась кількість госпіталізованих з Covid-19. Ще три-чотири тижні тому на лікуванні могло бути 10-12 людей.

Про це заступник директора з медичної частини обласної інфекційної лікарні Андрій Орфін розповів під час брифінгу в Офіційному медіацентрі при Львівській ОВА. За його словами, причини важкого перебігу Covid-19 залишаються незмінними: це невчасне звернення по медичну допомогу, самолікування, нехтування елементарними правилами гігієнічного етикету.

«У нас у стаціонарі перебувають пацієнти з середньо-важким і важким перебігом хвороби. Більшість таких станів спричинена пізньою госпіталізацією або ж супутніми захворюваннями», – зазначив Андрій Орфін.

Він також нагадав, які симптоми Covid-19, та наголосив, що госпіталізація є тривалою і призводить до важких ускладнень для здоров’я пацієнта.

«У більшості випадків хвороба починається з гарячки, нежитю, покашлювання, подразнення у горлі. Із 7-го по 10-ий день розвиваються найтиповіші ускладнення для коронавірусної інфекції у вигляді важкої пневмонії. В кінці першого – на початку другого тижня починаються ускладнення органів серцево-судинної системи, загострення хронічних хвороб, які були в стадії ремісії, або були неполіковані. І відповідно пацієнти вже поступають з вираженою легеневою недостатністю, з низькою сатурацією, з високою гарячкою. 15-17% пацієнтів мають прояви з боку кишково-шлункового тракту у вигляді блювання, діареї. Такі пацієнти можуть мати ознаки зневоднення. Все це в сукупності призводить до тривалого лікування в стаціонарі, яке в середньому складає від 14 днів і більше.

Якщо пацієнт знаходиться у реанімаційному відділенні, то термін лікування може продовжуватися до місяця і більше», – розповів Андрій Орфін.

Медик закликав не займатися самолікуванням, яке може призвести до госпіталізації, а вчасно звертатися по медичну допомогу, адже лікар вже лікує власне хворобу, в той час як від тривалого лікування здоров’я страждає і відновити його до попереднього рівня може бути вкрай важко.

«Слід не забувати про віддалені наслідки дво- тритижневого лікування, так званий лонгковід – це можуть бути ускладнення у вигляді аритмії, міокардиту (запалення серця), з боку нервової системи, порушення в психоемоційній сфері (панічні атаки, депресії), з боку опорно-рухового апарату, часто є скарги на болі в суглобах. Тому такі пацієнти після виписки потребують тривалого і динамічного спостереження в сімейного лікаря і можливо в суміжних спеціалістів», – наголосив лікар-інфекціоніст.

Коментарі

16:36
Львів’яни вкотре пікетують Садового через некритичні витрати
Другого дня весни у Львові кілька десятків волонтерів вчергове прийшли під вікна Андрія Садового вимагати зупинити витрачати кошти громади на непотрібні забаганки. Незважаючи на те, що акції відбуваються місяцями, влада міста вперто продовжує ігнорувати вимоги громади та належно реагувати на те, що в країні війна.
13:34
Поранення, операції, протези – хто служить у Самбірському РТЦК та СП
На світлині десять захисників України. Через складні поранення вони обмежено придатні до виконання бойових завдань. Тож командування військових підрозділів скерувало їх на службу до Самбірського РТЦК та СП. Там вони можуть відчути, що після втрати здоров’я, держава від них не відмежувалася і що їх не сприймають, як «списаних».
11:28
Львів’яни збирають дрони у домашніх умовах
Для досягнення перемоги одним з найбільш пріоритетних напрямків у військовій сфері визначено виробництво дронів. Саме вони дозволять вести ефективний спротив переважаючій чисельно армії орків.
13:04
У Львові відбувся черговий мітинг біля мерії, де прозвучали звинувачення проти Садового і його дружини
Суботнього ранку, під стінами міської Ратуші, вкотре зібрались активісти, які вимагають збільшення фінансування війська з міського бюджету. Попри всі очікування, влада міста вчергове відмовилась йти на діалог задля вирішення даного питання.