Як повідомляє пресслужба Львівської ОВА, на Золочівщині таких пам’яток налічувалося 51, а на Яворівщині – 26.
Раніше перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик наголошував, що процес декомунізації є дуже динамічним – періодично у громадах знаходять більше комуністичних пам’ятників, про які раніше не було відомо. Він також закликав громади, на території яких ще залишаються комуністичні об’єкти, активізувати процес декомунізації на місцях.
«Дякую Золочівському і Яворівському районам за якісно проведену роботу та демонтаж пам’яток тоталітарного минулого, які прославляють радянську владу, у встановлені строки.
Закликаємо громади області до кінця року провести перевірки щодо виявлення пам’яток комуністичної доби та демонтувати їх, адже процес декомунізації є дуже динамічним і з часом на територіях громад виявляють пам’ятки, про які раніше не було відомо. Декомунізація в області має завершитися до кінця року», – зазначив Андрій Годик.
Завтра, 16 листопада, у Львівській ОВА відбудеться засідання обласної робочої групи з питань декомунізації, під час якого заслухають представників громад, де досі є об’єкти, пов’язані з радянським режимом.
Як розповів директор департаменту комунікацій та внутрішньої політики ЛОВА, член робочої групи Юрій Горун, загалом на Львівщині залишилось орієнтовно 30 комуністичних пам’яток.
«Найгірша ситуація у Лопатинській та Сокальській громадах на Червоноградщині. Зокрема, у Лопатинській громаді ще 13 об’єктів підлягають демонтажу.
У Львівській області загалом залишилось орієнтовно 30 пам’яток комуністичного режиму у 5 районах.
Упродовж року виїзні засідання щодо декомунізації відбулися у кожному районі області, під час яких обговорили плани щодо очищення території районів від радянського минулого та ознайомилися з ходом виконання демонтажних робіт. Наступного року обласна робоча група планує поділитися досвідом роботи по декомунізації з іншими західними областями України», – повідомив Юрій Горун.
Коментарі