На Львівщині чоловік у суді скасував довідку ВЛК про свою придатність до військової служби

Медики не взяли до уваги, що чоловік перебуває на обліку у психіатра.

18.06.2024
На Львівщині чоловік у суді скасував довідку ВЛК про свою придатність до військової служби

Володимир К. у червні 2023 року, під час мобілізації, пройшов ВЛК, яка визнала його придатним до військової служби, після цього його зарахували до складу однієї з військових частин. Володимир К. заявив, що медики не врахували, що він із 1998 року перебуває на обліку у психіатра та має захворювання, яке, на його думку, унеможливлює проходження служби, повідомляє Zaxid.net.

Мешканець Львівщини звернувся до суду, щоб визнати протиправною та скасувати довідку ВЛК про придатність до військової служби. Представник ВЛК надіслав відзив на позовну заяву та просив відмовити у її задоволенні, заявивши, що якщо Володимир К. не згідний з результатом медичного огляду, то міг оскаржити її, звернувшись до центральної ВЛК.

Позов розглянула суддя Олена Хома, яка встановила, що у довідці ВЛК не вказано діагноз Володимира К. та те, що він перебуває на обліку у психіатра. Окрім того, суддя звертає увагу, що позивач є придатний до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони. Натомість, згідно витягу з наказу командира військової частини, його призначили на посаду номера обслуги 1 гранатометного відділення взводу вогневої підтримки роти вогневої підтримки, що не відповідає вимогам додатку 1 до Положення №402.

Суддя задовольнила позов Володимира К., визнала протиправною та скасувала довідку ВЛК про його придатність до військової служби, зобов’язавши провести повторний медогляд позивача, з врахуванням висновків суду. Рішення ще можна оскаржити.

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.