Про це йдеться у заяві на сайті Міжнародного валютного фонду.
Основні заходи у межах цієї програми включають посилення мобілізації доходів і пожвавлення внутрішнього боргового ринку, підготовку стратегії фінансового сектора, а також підвищення прозорості та управління.
“Вторгнення Росії продовжує мати руйнівний соціальний та економічний вплив на Україну. У результаті цього економічна активність різко скоротилася, інфляція залишається високою, а державні фінанси перебувають під надзвичайним тиском”, – заявила Гіта Гопінат, перший заступник керуючого директора МВФ.
Вона додала, що владі в основному вдалося зберегти макроекономічну та фінансову стабільність. У той самий час потреби платіжного балансу залишаються дуже великими, а ризики надзвичайно високими.
Тому МВФ схвалило запит органів влади щодо моніторингу програми за участю правління. Її розроблено з урахуванням виняткових обставин України, щоб допомогти владі впроваджувати зважену макроекономічну політику в цей особливо важкий період і пришвидшити донорське фінансування.
Програма не передбачає виділення нових траншів, але вона сприятиме залученню фінансування від інших міжнародних донорів у 2023 році.
Коментарі