Львівські медики врятували 6-річну дитину з рідкісним генетичним захворюванням

Дівчинка з Волині хворіє з дитинства. Вперше негаразди зі здоров’ям доньки батьки зауважили у семимісячному віці – у дитини був збільшений живіт та знижені показники крові.

10.07.2024
Львівські медики врятували 6-річну дитину з рідкісним генетичним захворюванням

Як повідомляє пресслужба Львівської ОВА, дівчинку тривало обстежували у різних медичних установах, вона часто і важко хворіла, через погіршення стану вона часто перебувала у реанімації. Щоб контролювати анемію важкого ступеня, доводилось систематично проводити переливання еритроцитарної маси, по декілька разів на місяць.

«У наш Центр дівчинка потрапила у дуже важкому стані. Живіт дитини був гігантських розмірів. Селезінка заповнювала усю черевну порожнину, підтискала печінку, діафрагму, легені, інші внутрішні органи. Як наслідок важкого хронічного захворювання, розвинулась низькорослість та інші вторинні ускладнення, що погіршували якість життя дівчинки», – розповіла гематологиня Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру Ольга Дорош.

Після комплексного обстеження у Центрі маленькій пацієнтці верифікували спадкову гемолітичну хворобу – спадковий стоматоцитоз. Ольга Дорош пояснила, що це рідкісне генетичне захворювання, яке впливає на еритроцити й може спричинювати гіперспленізм – патологічне збільшення селезінки.

«Існував високий ризик самовільного розриву селезінки внаслідок травми чи інфаркту селезінки. Тому мультидисциплінарна команда Центру вирішили провести спленектомію, тобто видалити селезінку», – розповіли дитячі хірурги.

Перед хірургічним втручанням у Клініці імунології та ревматології дівчинці провели необхідні щеплення.

Мама дівчинки каже, що до операції через важкий стан дитина не відвідувала дитячий садок і не могла бавитись із ровесниками. Видалення селезінки допомогло нормалізувати життєво важливі функції організму, і вже нема потреби постійної трансфузії компонентів крові.

Зараз дівчинка активно відновлюється, готується до школи, і знаходить час на розваги з іншими дітками. Загалом, живе звичним життям здорової дитини.

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.