Львівські медики прооперували 7-місячну дівчинку із захворюванням нирки

У маленької пацієнтки Олівії з Тернополя діагностували гідронефроз — порушення відтоку сечі від нирки.

14.06.2024
Львівські медики прооперували 7-місячну дівчинку із захворюванням нирки

Про це повідомляє Центр дитячої медицини. Лікарня “Охматдит”.

Про ваду нирки в дитини мама дізналася під час УЗД, коли була вагітною. Після звернення до медзакладу в дівчинки діагностували гідронефроз важкого ступеня.

“У цієї дитинки був гігантський гідронефроз нирки. Це складна, реконструктивна операція, пластика сечових шляхів. Ювелірна робота, бо на невеличких сечоводах треба відсікти звуження, пришити до миски, зробити нове зʼєднання”, — зазначив уролог Центру дитячої медицини лікарні “Охматдит” Данило Іваськевич.

Після операції дитина почуває себе чудово — немає ні температури, ні ускладнень.

Гідронефроз — патологія, при якій змінюється структура нирки, її порожнини розширюються. Причиною цього є звуження мисково-сечовідного сполучення — місця на стику нирки та сечоводу. Через це рідина не може нормально виходити з органа та накопичується в ньому.

“Такі вади розвитку ми можемо коригувати одразу після народження. При такому діагнозі чекати не варто навіть місяць. Тоді ми робимо операцію дитині одразу після пологового будинку, і це дає добрі результати”, — додав Іваськевич.

Як наголошують лікарі, якщо вчасно не зробити операцію, то навіть можна втратити нирку. Якщо ж пошкоджені обидва органи, то згодом може розвинутися ниркова недостатність.

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.