Львівські лікарі прооперували хлопчика зі рідкісною пухлиною в горлі

Львівські хірурги видалили 12-річному хлопчику з Ужгорода, який здолав рак, рідкісну доброякісну пухлину – гангліоневрому.

14.09.2023
Львівські лікарі прооперували хлопчика зі рідкісною пухлиною в горлі

Про це повідомили у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі.

Про новий масивний утвір у ділянці шиї медики дізнались випадково. Хлопець раптово почав кашляти, традиційне лікування не допомагало. Під час огляду отоларинголог зауважив пухлину у горлі. За порадою фахівця родина звернулась до Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру.

Хлопцю виконали біопсію та діагностували гангліоневрому – рідкісну доброякісну пухлину, яка складається з елементів нервових вузлів.

«Я бачив, як хвилюється мама, і намагався її заспокоїти. Бо після консультації з лікарями мав впевненість, що усе буде добре. А ще мені допомагала підтримка друзів. Перед самою операцією я отримав дуже багато повідомлень від них. Це було дуже приємно», – розповідає хлопець.

Операція тривала сім годин. Втручання було складним: утвір мав великі розміри, нетипове розміщення і поширювався до основи черепа.

«У Вадима складний діагноз. Схожих випадків, коли гангліоневрома такої величини розташована у ділянці шиї, у медичній літературі описано не багато. За результатами виконаних обстежень ми спланували об’єм оперативного втручання. Дуже важливо було повністю видалити пухлину. Адже у подальшому утвір міг завдати значних ускладнень, перетискати судини, нерви тощо», – повідомив дитячий хірург Центру Андрій Кузик.

Фахівець додає, що діагностика гангліоневром ускладнена тим, що відсутня характерна симптоматика. Симптоми можуть з’являтись тоді, коли утвір стискає певні органи чи нервові закінчення. Остаточний діагноз встановлюють за результатами гістологічного дослідження.

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.