Львівська ОВА змінила критерії визначення важливих підприємств

Львівська ОВА визначить критично важливі підприємства, які отримають можливість бронювати військовозобов’язаних працівників.

09.07.2024
Львівська ОВА змінила критерії визначення важливих підприємств

Механізм визначення підприємств критично важливими встановлений Критеріями та Порядком, які затверджені постановою Кабінету Міністрів України №76 від 27 січня 2023 року, повідомляє пресслужба Львівської ОВА.

Вказаний порядок передбачає, що підприємства для отримання статусу критично важливого повинні підтверджувати відповідність критеріям. Уряд встановив сім таких критеріїв. Необхідна кількість підтверджених критеріїв залежить від сфери діяльності підприємства.

Уряд встановив сім таких критеріїв. Необхідна кількість підтверджених критеріїв залежить від сфери діяльності підприємства.

Один з визначених Урядом критеріїв сформульований так: «Підприємство має важливе значення для галузі національної економіки чи задоволення потреб територіальної громади» (підпункт 4 пункту 2 згаданого порядку). Вимоги щодо підтвердження відповідності саме цьому критерію встановлює Львівська ОВА шляхом затвердження власних критеріїв для підприємств Львівської області.

5 липня набули чинності нові критерії Львівської ОВА, які були затверджені розпорядженням від 28 червня 2024 №576/0/5-24ВА. Цим рішенням змінили критерії та уточнили перелік документів, які подають підприємства до Львівської ОВА.

Серед ключових змін варто виділити такі:

– кількість критеріїв Львівської ОВА зменшилась з десяти до дев’яти. З переліку виключили два критерії, які стосувалися підприємств комунальної та державної форми власності, та додали один новий критерій щодо розміру середньої заробітної плати за останній календарний квартал, який повинен становити або перевищувати 17 750 грн.

– уточнили вимоги щодо працевлаштування внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Кількість таких осіб повинна становити 5% та більше від загальної чисельності працівників на підприємстві, при цьому ВПО повинні продовжувати працювати на підприємстві станом на останній календарний квартал, що передує зверненню підприємства.

– для всіх підприємств встановили єдину вимогу, за якою здійснюється їх визначення важливими для територіальних громад Львівської області, – відповідати не менше трьом критеріям, визначеним Львівською ОВА.

Дізнатися інформацію про порядок звернення підприємств до Львівської ОВА для їх визначення критично важливими можна за посиланням: Бронювання військовозобов’язаних працівників.

“Останні тенденції на комісії по визнанні критичності засвідчують, що окремі галузі бізнесу починають виходити з тіні для забезпечення умов критичності. Перш за все зростає ОФІЦІЙНА середня заробітна плата. Суттєві зміни, до прикладу, маємо в транспортній галузі, де пропонована середня зп була 8 тис, натомість по більшості підприємств вже сьогодні маємо цифру понад 16 тис грн.

Як наслідок, можна сказати, що економічне бронювання вже працює в нашій області. А останні економічні тенденції ми врахували внісши зміни у критерії визначення важливих підприємств для громад області.

Крім цього, зменшили значення для статусу критично важливості комунальної форми власності, оскільки під вказані критерії проходили не тільки дійсно критично важливі для громади і області заклади, а й комунальні інституції без жодного функціоналу”, – прокоментував оновлені критерії бронювання перший заступник голови Львівської ОВА Андрій Годик.

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.