Красуня з вулиці Пекарської у Львові, яка завоювала звання “віце-Міс Європа 1930” та її любовна історія

22 серпня 2023 року минає сто шістнадцять літ відтоді як у Львові по вулиці Пекарській – у знаному усім львів’янам неоготичному палаці – народилася Софія Марія Батицька.

26.08.2023
Красуня з вулиці Пекарської у Львові, яка завоювала звання “віце-Міс Європа 1930” та її любовна історія
На цій світлині - неоготичний палацик у Львові по вул. Пекарській 50-а, який у 1930-их роках належав родині Батицьких і в якому 22 серпня 1907 року народилася сама Софія Марія Батицька

Чим оця гарна молода панянка, що на цій світлині, може бути для нас цікавою..?

Спершу скажу, що попри свою дійсно рідкісну вроду, Софія Батицька ще отримала чудову освіту і знала чотири мови та вільно говорила на есперанто. Після того, як у 1930 році вона виграла конкурс Міс Полонія та отримала титул віце-Міс Європа 1930″ та Міс Парамаут (1931), Софія Батицька підписала контракт із американським агенством International Artists і виїхала до США. Втім, не зігравши у Голівуді за два роки жодної ролі, Софія Батицька повернулася до рідних пенатів. Оповідають ще й таку історію, що в 1931 році поляки не змогли провести свій традиційний щорічний конкурс Міс Польща, оскільки Софія Батицька мимоволі «забула» віддати перехідну корону…

на фото – корінна львів”янка Софія Марія Батицька (1907-1989)

І, на завершення не мож не сказати, що свого часу вже майже було дійшло до оголошення шлюбу між Софією Батицькою і дуже відомим на той час співаком Яном Кєпурою, з яким познайомилася у 1928 році у Трускавці. Тоді навіть газети почали виходити із заголовками типу “Найкрасивіша полька виходить заміж за найпопулярнішого співака”. Але… батько акторки все переграв по-своєму і весілля не відбулося (а чому це весілля не відбулося, читайте мій коментар нижче під дописом).

Повернувшись у 1934 році на рідну землю Софія Батицька ще продовжила себе шукати у театральному мистецтві. Але в якийсь момент познайомилася із чарівним і елегантним голландцем і переїхала до Антверпена.

Однак, життя – цікава штука і Софія за якийсь час знову емігрувала до США де, вже будучи майже самотньою, заробляла собі на життя працюючи у галереї Bac street antiques та викладанням мов. Врешті, 9 червня 1989 року проживаючи у будинку для літніх людей, і будучи майже усіма забутою, душа Софії Батицької перенеслася до Вічності…

На цій світлині – неоготичний палацик у Львові по вул. Пекарській 50-а, який у 1930-их роках належав родині Батицьких і в якому 22 серпня 1907 року народилася сама Софія Марія Батицька

Автор: Микола Бандрівський

Джерело

Коментарі

11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.