Кілька слів про рішення Верховного Суду щодо Малехова і Львівської громади

Якщо ви пригадуєте, то 2 тижні тому той же Верховний Суд по ідентичній справі, але щодо міста Дубляни, прийняв повністю протилежне рішення – залишити Дубляни у складі Львівської об’єднаної територіальної громади. І це було єдине логічне рішення, яке міг прийняти Суд.

02.11.2022
Кілька слів про рішення Верховного Суду щодо Малехова і Львівської громади
Фото: Степан Куйбіда

А тепер у Верховного Суду категорично змінились підходи і він вирішив, що Малехів – це не Дубляни, тому їм не місце у Львівській ОТГ.

Щобільше, цим рішенням Суду скасовується Перспективний план в частині включення Малехова до Львівської громади та скасовується постанова Кабміну про центри та межі перспективних громад, але теж виключно в частині, яка стосується входження Малехова до складу Львівської ОТГ.

Але і це не найцікавіше. Найцікавіше у цій всій історії те, що Верховний Суд, прийнявши таке рішення, не постановив нічого, що б стосувалось подальших дій Львівської ОДА чи Кабміну для вирішення цього політичного казусу.

І що ще більш цікаво, то це відсутність у чинному законодавстві механізмів вирішення ситуації з Малеховом і Львівською ОТГ.

Тепер мене турбують такі питання:

1. Що змінилося в позиції Верховного Суду за 2 тижні, що по двох ідентичних справах ми отримали 2 кардинально відмінні рішення?

2. Навіть якщо ми відкинемо усі логічні пояснення і сприймемо рішення Верховного Суду по Малехову, як дійсність, то хто нам вкаже правовий механізм врегулювання цієї ситуації?

3. Що робити із результатами виборів до Львівської ОТГ, під час яких мешканці Малехова голосували за очільника Львівської громади та не голосували за голову самого Малехова?

4. Як тепер повернути назад усі справи, усе майно, усі повноваження, які перейшли від ліквідованої Малехівської сільської ради до новоствореної Львівської об’єднаної міської територіальної громади?

5. А що буде з територіально-адміністративним устроєм держави, що воює, після цього рішення Верховного Суду? Невже у Верховному Суді не подумали над тим, наскільки небезпечний прецедент вони зараз створюють у державі, яка зазнала агресії та у неї намагаються анексувати частину території?

6. І взагалі, кому ж зараз так вигідно розхитувати адміністративно-територіальний устрій України саме на її заході – в області, яка стала гуманітарним хабом всієї України? Чи може хтось вирішив поставити свої політичні амбіції щодо перевиборів у Львові над цілісністю нашої держави в умовах воєнного стану?

Сподіваюсь, що найближчим часом ми отримаємо відповіді на ці всі запитання…

Степан Куйбіда

Джерело

Коментарі

09:47
Львівʼянин може втратити високу посаду у футболі
УЕФА відкрив справу проти віце-президента Української асоціації футболу Олександра Шевченка, який є мешканцем Львова, і головою обласної футбольної асоціації.
09:01
“На службі” у проросійських депутаток й аферистів?
ТСК, яку очолюють депутатки Юлія Яцик та Анна Скороход, спершу спричинились до відкриття кримінального провадження проти курсанта Академії Сагайдачного, а згодом на темі його звільнення влаштували дискредитаційну кампанію проти навчального закладу.
11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.