27 грудня 2023 року ФОП Анатолій Жук уклав договір з ТОВ “Медичний центр Святої Параскеви” про передачу майнових прав на серію з чотирьох картин під назвою Intersection. У рішенні суду зазначено, що митець передав майнові права на картини медцентру за 4 700 доларів. Відтак щомісяця відповідач мав сплачувати близько тисячі доларів. За три місяці з дня підписання договору художник не отримав від центру ні гривні. Відтак Анатолій Жук скерував медцентру претензію, повідомляє LVIV.MEDIA.
Замість того, щоб сплатити гроші — медцентр повернув митцю серію картин, пояснивши відсутність оплати скрутним матеріальним становищем. Після того, як Анатолій Жук звернувся до суду, приватна клініка подала зустрічний позов, у якому попросила розірвати договір. Суд відхилив цю вимогу: “Підприємницька діяльність передбачає певні ризики, тому сам факт скрутного матеріального становища не може слугувати підставою для розірвання договору. Крім того, вказаний лист вказує на те, що позиція викладена у зустрічній позовній заяві є надуманою, не підтверджена жодними доказами, носить виключно технічний характер, оскільки не спрямована на досягнення дійсного результату”.
Суд встановив, що медцентр заборгував 133 449 грн художнику, порушивши умови договору. Крім того, нарахував 3% річних від простроченої суми і зазначив, що оскільки медичний центр не здійснив жодної виплати, перехід виключних майнових прав на твір до центру не відбувся згідно з умовами договору. Тобто твори й надалі належать художнику.
Відтак позов художника задовольнили і суддя ухвалив стягнути з ТОВ “Медичний центр Святої Параскеви” на користь Анатолія Жука 133 917 грн заборгованості та ще 2 422 грн судового збору. Рішення ще можна оскаржити в апеляційному порядку.
Видання LVIV.MEDIA звернулося до Анатолія Жука по коментар, однак митець відмовився розповідати про обставини справи. До слова, Анатолій Жук є викладачем живопису та аспірантом Львівської національної академії мистецтв.
Коментарі