Державі повернули землі на Львівщині вартістю майже 3 млрд грн

Господарський суд Львівської області зобов’язав повернути у державну власність земельну ділянку, яку незаконно передали у комунальну власність.

03.06.2024
Державі повернули землі на Львівщині вартістю майже 3 млрд грн

Про це повідомляє Львівська обласна прокуратура.

У 2020 році Держгеокадастр передав землі біля села Варяж Сокальській міськраді у комунальну власність. В документах було зазначено, що обтяження речових прав та обмеження у її використанні відсутні.

Через рік міськрада зареєструвала право власності, а згодом передала 52 гектари ділянки в оренду фермерському господарству “Агро-База” для ведення товарного сільськогосподарського виробництва терміном на 1 рік. Після завершення терміну оренди ділянку повернули Сокальській міськраді.

Однак, рішенням Господарського суду від 2016 року було встановлено, що ця земельна ділянка входить до складу прикордонної смуги і належить до земель оборони. Тобто вона не могла бути передана у комунальну власність і надана в оренду для сільськогосподарських потреб.

У 2024 році прокурори довели, що ця земля належить до земель оборони і забезпечує облаштування та утримання споруд на державному кордоні. Господарський суд підтримав позов прокуратури і повернув ділянку у державну власність. Тепер право власності на неї зареєстровано за Львівською обласною державною адміністрацією.

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.