Як повідомляє пресслужба Львівської ОВА, впродовж літа науковці проводили дослідження поселення культури лійчастого посуду, що датується IV тис. до н.е.
Величезний котлован глинища, розкопаний вченими, був переповнений артефактами — давні поселенці зробили з нього сміттєзвалище після того, як вичерпали основний ресурс. Тут виявили кілька тисяч фрагментів битого посуду, вироби з кременю і каменю, рештки кісток тварин.
“Мініатюрна фігурка бичка у вигляді чаші є першою такою зооморфною пластикою в середовищі культури лійчастого посуду. Її походження можна пов’язувати із впливами сусідньої трипільської культури. Інша унікальна знахідка — тарахкальце яйцеподібної форми з двома кульками всередині. Такі вироби трактують як дитячі забавки, предмети для обрядових дій, для відлякування злих духів. Але також це й музичний інструмент зі своїм звуком та тональністю. В енеолітичних культурах Європи таких виробів є вкрай мало, а на теренах України, в культурі лійчастого посуду, вони виявлені вперше”, — ділиться деталями старший науковий співробітник відділу археології Інституту українознавства ім. І.Крип’якевича НАН України Андрій Гавінський.
Наразі енеолітичне поселення у Винниках є одним із основних для вивчення культури лійчастого посуду на теренах України та Польщі.
Коментарі