Московський патріархат втратив у Львові за день вже другий храм

Приміщення, які використовувала релігійна громада УПЦ МП, перебувають у приватній власності. Позаяк, власниця вирішила розірвати угоду про користування.

05.04.2023
Московський патріархат втратив у Львові за день вже другий храм

Йдеться про Святотроїцький храм по вулиці Антоновича, 100, на території колишнього “Кінескопу”. Про це повідомив депутат Львівської міської ради Євген Бойко.

“Окрім храму на Бобанича (колишня Короленка) московський патріархат втратив сьогодні у Львові ще один храм – церкву Святої Трійці на Антоновича“, – йдеться в повідомленні.

Зазначимо, що у 1994 році зведення цієї церкви у Львові благословив архімандрит Псковсько-Печерської обителі Іоанн (Крєстьянкін), до нього на благословення у 2010 році приїздив особисто путін.

Опікувався будівництвом тодішній архимандрит Почаївської лаври Димитрій (Шевкеник). Парафія, яка офіційно була зареєстрована у приватному помешканні на Снопківській, орендувала закинуте приміщення на “Кінескопі” у приватної підприємиці Інги Дунаєвої. У 2015 році, на другий рік війни, Львівська міськрада дала дозвіл на оренду землі терміном на 10 років. І у 2019 році, на п’ятому році війни, храм почали суттєво розбудовувати, не маючи відповідних документів. Десять дзвонів привезли із російського Ярославля. До фінансування активно долучився один з найбагатших львів’ян, господар Львівського хімічного заводу та ще багатьох підприємств хімічної галузі Анатолій Бобришов.

Нагадаємо, 5 квітня у Львові громада Свято-Георгіївського кафедрального собору УПЦ МП, що на вулиці Тараса Бобанича “Хаммера”, перейшла до ПЦУ.

 

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.