Ексзаступниці міністра культури та ще шести посадовцям повідомили про підозру

Національне антикорупційне бюро України і Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила сімом особам про підозру у заволодінні нерухомістю держпідприємства “Національна кінематека України”.

01.02.2023
Ексзаступниці міністра культури та ще шести посадовцям повідомили про підозру
Фото: умовне

Про це йдеться у повідомленні НАБУ.

За даними бюро, йдеться про 14 будівель та споруд на околиці Києва. Орієнтовна вартість майна — майже 42 млн грн. Завдяки зусиллям антикорупційних органів ці активи повернули державі.

Серед підозрюваних:

  • заступниця міністра культури України (2014-2019 рр.);
  • начальник управління Міністерства культури України (2017-2020 рр.)
  • перший заступник генерального директора ДП “НКУ” (2016-2019 рр.);
  • арбітражний керуючий – керуючий санацією ДП “НКУ” (2019-2020 рр.);
  • два організатори злочинної схеми – бенефіціарні власники низки ТОВ;
  • керівник ТОВ – покупець майнового комплексу ДП “НКУ”.

За даними джерел “Бабеля”,  йдеться, зокрема, про колишню заступницю міністра культури Тамару Мазур. Підозру також отримав колишній перший заступник гендиректора Кінематеки, ексначальник управління Мінкультури, керуючий санацією Руслан Бандуристий, керівник ТОВ «Вест Прайт» (фірма виграла це майно на біржі, тоді цю компанію очолював Олександр Радько) та двоє організаторів схеми, які є власниками низки приватних фірм.

Як повідомили у САП, за версією слідства, упродовж 2016-2019 рр. організатори злочинної схеми розробили план санації ДП “НКУ”, яке перебувало в скрутному фінансовому становищі, з метою заволодіти майном підприємства за цінами, нижче ринкових.

“Для цього вони залучили посадовців Мінкультури й ДП “НКУ”, які погодили незаконний план санації, і забезпечили перемогу в аукціоні з продажу майна наперед визначеної ТОВ, яка до того ж придбала будівлі за заниженою ціною”, — йдеться у повідомленні.

У прокуратурі зазначили, що зібрані під час розслідування САП і НАБУ матеріали стали підґрунтям для невизнання та скасування Господарським судом міста Києва результатів аукціону з продажу майна ДП “Національна кінематека України”. Законність та обґрунтованість цього рішення підтвердив Верховний Суд, що забезпечило повернення у власність державного підприємства незаконно втраченої нерухомості.

Дії учасників злочину кваліфіковані за ч. 5 ст. 191 та ч. 1 ст. 366 ККУ з урахуванням ступеня співучасті.

 

Коментарі

09:47
Львівʼянин може втратити високу посаду у футболі
УЕФА відкрив справу проти віце-президента Української асоціації футболу Олександра Шевченка, який є мешканцем Львова, і головою обласної футбольної асоціації.
09:01
“На службі” у проросійських депутаток й аферистів?
ТСК, яку очолюють депутатки Юлія Яцик та Анна Скороход, спершу спричинились до відкриття кримінального провадження проти курсанта Академії Сагайдачного, а згодом на темі його звільнення влаштували дискредитаційну кампанію проти навчального закладу.
11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.