Наприклад менеджер магазину відмовляється поставити новий товар, або виставити твій товар на кращі полиці аргументуючи тим, що власник не хоче нічого нового ставити або міняти. Часто власник взагалі не в курсі про твої пропозиції, просто менеджеру лінь цим займатись, або конкурент зробив кращу пропозицію. І якщо ти повівся на ці історії – шукаєш зустрічі в власником, намагаєшся обійти секретаря, фактично тратиш ресурс не в тут сторону.
До чого це я? А! Бо подібна історія і запереченнями щодо мобілізації. Оцей весь стос аргументів від «хай сини депутатів воюють» і до «я маю статус людини» це все прикриття свої справжніх заперечень яких в основному 2, інколи 2 одночасно:
справжнє заперечення №1 – страх смерті, полону чи каліцтва
справжнє заперечення №2 – байдужість до того, що буде з країною, військовими і всім, що не стосується когось особисто.
Але чому від реальних людей в мережі ми частіше чуємо про корупцію, зраду, неоголошену війну, або щось подібне.
Певно того, що говорити, що «я боюсь», або «мені байдуже» це незручно, деколи тяжко, а часто й неприйнятно. Бути борцем з зеленим режимом краще, ніж боягузом чи похуїстом. Бути людиною яка на відміну від нас дураків розуміє суть процесів і не хоче бути мʼясом в грі політиків чи інших невідомих нам сил краще, ніж боягузом чи похуїстом. Людина шукає собі таку моральну позицію, за якої вона буде виглядати краще у своїх очах. Тому постійне намагання долати хибні заперечення в дискусіях з противниками мобілізації це не дуже вдячна справа, бо завжди знайдеться новий аргумент. Потрібно боротись зі справжніми запереченнями. Як? – я не дуже знаю. Знаю, що з категорією людей які не йдуть через страх простіше працювати, бо їм так само страшно як і всім іншим. А з тими, хто різними запереченнями маскує свій похуїзм на країну і військових треба щось робити, але в фейсбуці не можна писати що.
П.М. Така сама історія з допомогою армії.
П.П.М. В жодному випадку не заперечую проблем наявних в багатьох хибних запереченнях. Наприклад заперечення про корупцію хибне не тому, що нема корупції а тому, що зниження рівня корупції не повпливає на ставлення людини до мобілізації.
Роман Гурський
Коментарі