У Меморіальному музеї тоталітарних режимів «Територія Терору» відбулась презентація історії єврейської родини Розенталь, яка переживала найтемніші дні у Львівському гетто під час Другої світової війни.
Торік до музею анонімно передали документи, в яких міститься інформація про родину лікарів Отто і Хелени Розенталь, які разом з сином Зиґмунтом загинули у Львівському гетто в часи Другої світової війни. У процесі досліджень студентка історичного факультету Дар‘я Пазушенко з’ясувала, що їхня дочка Кароліна врятувалась.
Під час німецької окупації сім’ю переселили у гетто. Щоби врятувати доньку, її відвели жити до родички Евеліни. Коли та виїжджала у Польщу, Кароліна планувала повернутись у свою квартиру, однак там жили інші люди.
Дівчинку прихистила сім’я Лідії Михальченко, з якою Дар‘ї вдалось поспілкуватись. Жінка поділилась світлинами, які збереглися. Це фото Кароліни й Зигмунда, а також Хелени з дітьми на відпочинку.
Кароліна вийшла заміж, народила донечку Ірину та продовжила справу батьків. Вона стала лікаркою. Окрім цього написала книгу «Cena toźsamości».
На цій зустрічі повідомили, що не планують зупинятись на досягнутому, а навпаки – бажають проаналізувати більше архівних документів для збереження пам’яті про цю родину.
«Досліджувати єврейську історію повинні не лише євреї, адже це наша загальноукраїнська історія», – підсумувала дослідниця Дар’я Пазушенко.
Діана Болюх, Юлія Гайдучок
Коментарі