Як розповіла Суспільному реставраторка Ірина Гірна, образ віднайшли у 2022 році над дверима до музею, що колись були входом до келій монастиря отців-реформаторів.
“Настоятель отець Себастян наводив лад коло церкви блаженного Климента Шептицького, вичищав та розбирав будови, які набудували там під час радянського періоду. І на стіні побачив замуровану нішу. Він вийняв ту цеглу і відкрився образ”, — говорить жінка.
Цей образ був цілком замальований, під шаром фарби проглядалися невеличкі фрагменти. Реставратори протягом минулого літа відчищали та законсервували цей образ. Виявили, що під цією іконою є фрагменти ще більш ранніх, барокових розписів XVII століття, ймовірно, створених ще при будівництві колишнього монастиря.
“У другій половині XVII століття тут розташовувався монастир реформатів. А через сто років це приміщення передали під сиротинець. Святий Вінкентій є покровителем сиріт та полонених. Мабуть, тоді його і намалювали”, — зазначає реставраторка.
Ікону реставрували ціле літо і законсервували на зиму. Рік спостерігали, як себе поводитимуть фарби, які використали під час реставрації. І впевнилися, що фарби не вигоріли на сонці, дощ їх не змив та через морози колір не змінився.
“Тому цілу осінь ми дотоновували та підмальовували. І вже завершили”, — каже Ірина Гірна.
Коментарі