У Львові онкохворому хлопчику пересадили кістку, надруковану на 3D-принтері

У львівській лікарні Святого Миколая 8-річному Богданчику з Івано-Франківщини пересадили кістку, надруковану на 3D-принтері.

07.09.2023
У Львові онкохворому хлопчику пересадили кістку, надруковану на 3D-принтері

Як повідомили у пресслужбі Першого медоб’єднання Львова, оперувала дитину об’єднана команда із фахівців зі Львова, Києва та Івано-Франківська.

Вперше рак у Богданчика діагностували, коли йому було три роки. Тоді у хлопчика виявили рак печінки. Дитину прооперували: видалили пухлину разом із жовчним міхуром. Згодом Богданчик пішов до школи та розвивався, як і всі діти. Але дев’ять місяців тому у хлопчика знову діагностували рак — цього разу недуга уразила кістку.

“Просто прийшов зі школи додому і сказав, що болить ніжка, це один день. Може й раніше говорив, ми не звернули уваги. Подумали, що вдарився під час футболу, чи на велосипеді, або що. А потім побачили набряк і одразу звернулися до нашого лікаря. Зробили МРТ, яке показало, що є проблемка”, — розповідає батько хлопчика Богдан Мартинюк.

Після біопсії у хлопчика діагностували саркому Юїнга — це тип раку кістки, який найчастіше трапляється в дітей та підлітків. Як повідомили у пресслужбі лікарні, щороку такий тип раку діагностують у трьох дітей з 1 млн.

Як розповів лікар-онколог Івано-Франківської дитячої обласної клінічної лікарні Юрій Томащук, пухлина уразила 28 см стегнової кістки Богданчика. Щоб зберегти дитині ногу, необхідно було видаляти уражену частину та заміщати її протезом. До операції хлопчик пройшов шість курсів хіміотерапії.

До складної операції медики готувалися пів року. Щоб провести її, об’єдналися хірурги, онкологи та травматологи з Івано-Франківська, Львова та Києва.

“Найперше питання у батьків стояло: чи залишиться кінцівка. Ми все зробили, щоб вона залишилася. В Богданчика дуже багато мрій, планів на життя і ми постараємося йому допомогти втілити їх. Він дуже хороший, мудрий хлопчик”, — каже лікар-онколог Юрій Томащук.

Спочатку медики видалили пухлину, далі — провели експрес-біопсію, щоб з’ясувати, скільки сантиметрів кістки уражено.

Інженери із Києва виготовили титановий імплант для хлопчика у трьох варіантах довжини. Всі вони — надруковані на 3D-принтері.

“Приблизно місяць ми проєктували та десь два тижні виготовляли. Але все повністю зроблене в Україні, українськими спеціалістами, на українському виробництві у місті Київ”, — розповіла головна інженерка Лабораторії медичного 3D-друку Світлана Бурбурська.

Після біопсії лікарі видалили уражену раком кістку та встановили хлопчику імплант потрібного розміру, який ростиме разом із дитиною. Операція тривала шість годин і минула успішно.

Богданчик вже повернувся додому.

 

 

Коментарі

09:47
Львівʼянин може втратити високу посаду у футболі
УЕФА відкрив справу проти віце-президента Української асоціації футболу Олександра Шевченка, який є мешканцем Львова, і головою обласної футбольної асоціації.
09:01
“На службі” у проросійських депутаток й аферистів?
ТСК, яку очолюють депутатки Юлія Яцик та Анна Скороход, спершу спричинились до відкриття кримінального провадження проти курсанта Академії Сагайдачного, а згодом на темі його звільнення влаштували дискредитаційну кампанію проти навчального закладу.
11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.