Про це повідомив директор департаменту економічної політики Львівської ОДА Степан Куйбіда.
“Мене особисто тішить, ні не те, що нас похвалили, а те, що бізнес відчуває нашу підтримку і прагнення допомогти. Це означає, що наша щоденна робота і програми підтримки таки комусь приносить користь”, – зазначив Куйбіда.
Серед основних негативних факторів, що впливають на бізнес в регіоні, на першому місці мобілізація та пов’язані з нею процеси – труднощі з бронюванням та виїздом у закордонні відрядження.
Як зазначив Куйбіда, враховуючи умови воєнного стану, бізнес потребує більше діалогу з представниками ТЦК СП (територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки) та вдосконалення судової системи для захисту прав та інтересів бізнесу:
“Тож перед новопризначеним начальником Львівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки – полковником Денисом Чаюком є багато викликів в цьому напрямі.”
Для покращення умов роботи в регіоні, на думку підприємців, варто більш ефективно боротися з тіньовою економікою, покращити роботу судової та правоохоронної системи, а також діджиталізувати взаємодію з органами державної влади.
Стосовно діджиталізації у Львівській ОВА є окреме “Управління з питань цифрового розвитку” (Львівщина Цифрова), яке якраз таки й працює над тим, щоб мінімізувати бюрократичні процеси і, тим самим, спростити “побут” мешканців.
“Важливим є те, що рік тому підприємці фокусувались переважно на скороченні видатків та оптимізації штату. А зараз, до кінця року, окрім підтримки діяльності компанії в умовах воєнного стану, 48% планують диджиталізувати бізнес-процеси, ще 44% планують розширювати бізнес. По 24% повідомляють про плани щодо виходу на нові ринки, інвестиції в новий бізнес, збільшення штату працівників – що є однозначно позитивною тенденцією”, – додав Куйбіда.
З повним опитуванням можна ознайомитись за посиланням.
Коментарі