У СБУ пояснили, за що вчителям і медикам на окупованих територіях загрожує покарання

Вчителі й викладачі, які на тимчасово окупованих територіях погодилися навчати школярів і студентів за російськими стандартами, будуть нести кримінальну відповідальність. Що стосується медиків, то вони будуть покарані лише у випадку згоди займати керівні посади при окупантах.

24.09.2022
У СБУ пояснили, за що вчителям і медикам на окупованих територіях загрожує покарання
Фото: умовне

Про це на брифінгу повідомив речник СБУ Артем Дехтяренко. Він нагадав про статтю 111-1 (“Колабораційна діяльність”) Кримінального кодексу України, яка передбачає покарання для вчителів, які навчають дітей на окупованих територіях, до 3 років позбавлення волі чи громадських робіт до 2 років.

“Наразі відповідні зміни до законодавства знаходяться на розгляді у Верховній Раді: маються на увазі норми, які будуть визначати рівень відповідальності людей, які вимушено залишилися на тимчасово окупованих територіях і працюють у сфері життєзабезпечення. Це стосується працівників педагогічної сфери, медиків, людей, які працюють у комунальних підприємствах і так далі”, – сказав Дехтяренко.

Він зазначив, що кожен випадок буде вивчатися окремо, тому що певні сфери життєдіяльності знаходяться під охороною міжнародного законодавства. 

“Тобто, умовно: медик, який виконує свою клятву Гіппократа і рятує життя людей, звільнений від відповідальності, бо в його діях немає колабораціонізму чи державної зради. Разом із тим, якщо ця людина погодиться обійняти керівну посаду у псевдооргані охорони здоров’я, тоді ми будемо вживати відповідні заходи”, – пояснив речник СБУ.

“Що стосується працівників освітньої сфери, їм потрібно бути більш пильними, тому що в рамках чинного законодавства – зокрема, статті 111 примітки 1 “Колабораційна діяльність” – якщо співробітник сфери освіти буде впроваджувати освітні стандарти держави-агресора в українських закладах освіти або сприятиме встановленню окупаційної влади в цьому тимчасово окупованому регіоні, то він відповідатиме за законом”, – наголосив Артем Дехтяренко.

Коментарі

09:47
Львівʼянин може втратити високу посаду у футболі
УЕФА відкрив справу проти віце-президента Української асоціації футболу Олександра Шевченка, який є мешканцем Львова, і головою обласної футбольної асоціації.
09:01
“На службі” у проросійських депутаток й аферистів?
ТСК, яку очолюють депутатки Юлія Яцик та Анна Скороход, спершу спричинились до відкриття кримінального провадження проти курсанта Академії Сагайдачного, а згодом на темі його звільнення влаштували дискредитаційну кампанію проти навчального закладу.
11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.