Звісно, організація та здійснення цього потребуватиме зусиль, однак переоцінити військове, політичне та інформаційне значення таких ударів буде важко.
Про це йдеться у статті Валерія Залужного та Михайла Забродського на Укрінформі. У спільній публікації вони пояснили, які сили та засоби необхідні Україні для здійснення потужного контрнаступу.
Насамперед необхідно визначити так званий “центр тяжіння” для росії у війні проти України, адже до змін у перебігу війни може призвести лише ефективний вплив на цей самий центр.
Отож, якщо визначити таким “центром тяжіння” контроль над Кримом, логічним буде планування операції або серії операцій для заволодіння цією тимчасово окупованою територією.
“Таке планування має передбачати, перш за все, наявність необхідного комплекту військ. І мова може йти точно не про військові частини та з’єднання ЗСУ, які вже зараз діють на 2500 кілометрах фронту від Херсона до Ковеля”,– вважають військові.
За їхніми словами, для підготовки відповідної наступальної кампанії необхідно створити одне або кілька оперативно-стратегічних угруповань. Залежно від замислу та амбіцій командування українських сил ці угруповання утворюватимуть від 10 до 20 загальновійськових бригад.
Коментарі