Як повідомляє пресслужба Львівської ОВА, вчора, 7 вересня, під головуванням першого заступника начальника Львівської ОВА Андрій Годика провели засідання обласної комісії техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Центральне питання – безпечність проходження навчального року.
Проговорили питання епідемічної ситуації із захворюваності населення на лептоспіроз, яка склалася у Львівській області у серпні 2023 року.
Так, за 7 місяців цього на Львівщині зареєстрували 6 випадків лептоспірозу проти 3-х за аналогічний період 2022 року, що 2 рази більше. Проте впродовж серпня 2023 року зареєстрували ще 15 випадків лептоспірозу згідно з первинних діагнозів, з яких на сьогодні лабораторно підтверджені – 7 випадків.
Смертельних випадків від лептоспірозу – 4 за 2022 рік та 1 випадок неуточненого лептоспірозу у 2023 році.
У 2023 році випадки лептоспірозу реєструвались в усіх районах області, окрім Золочівського, зокрема:
- Львівський район – 11 випадків (50%)
- Стрийський район – 5 випадків (25%)
- Яворівський район – 2 випадки (10%
- Самбірський. Дрогобицький та Червоноградський райони – по 1 випадку (по 5%).
За даними епідеміологічних розслідувань, шляхами передачі інфекції при лептоспірозі у 2023 році є:
- контактний (контакт пошкоджених ділянок шкіри з інфікованими об’єктами, поверхнями) – 57 % (12 випадків):
- водний (купання в водоймах, рибальство) – 38 % (8 випадків)
- харчовий (споживання інфікованих продуктів) – 5 % (1 випадок).
Начальникам районних військових адміністрацій, головам об’єднаних територіальних громад, керівникам підприємств, установ та організацій усіх форм власності доручили:
- забезпечити на територіях населених пунктів, у місцях масового відпочинку населення та рекреаційних зонах систематичне проведення дератизаційних заходів з метою зменшення чисельності мишовидних гризунів та зниження ризику інфікування населення.
- забезпечити утримання в належному санітарному стані територій населених пунктів, місць масового відпочинку населення, рекреаційних зон, проведення дезінфекційних та дезінсекційних заходів, постійної дезінфекції сміттєзбірних контейнерів та майданчиків.
- забезпечення проведення суцільної дератизації та профілактичної весняної та осінньої дезінфекції води джерел нецентралізованого питного водопостачання населення.
Коментарі