Станом на 2019 рік в Україні налічувалось понад 30 тисяч будинків. З них — 7 646 побудовані до 1919 року і 58, яких вважаються аварійними. Ще близько 9700 збудовані у період від 1920 до 1953-тіх років, 45 — визнані аварійними. І лише 785 домівок зведені між 1990 та 2010-им роками. Про це повідомляє телеканал ІНТБ.
У Тернополі найбільше “хрущовок” і панельок” розташовані на “Дружбі”, “Алясці”, “Сонячному” та “Східному” масивах. І стан цих житлових комплексів різний, розповідає архітектор Кирило Чуйко. Наприклад, на “Дружбі” вони в кращому стані, бо збудовані капітальніше. Панельні будинки також потребують ретельного обстеження.
Час експлуатації цих житлових будинків обмежений, максимум сто років. Тому, оскільки зараз більшість будинків ще не перейшли цю межу — їх легше і дешевше відновити, ніж зносити і будувати з нуля. Сам законопроєкт буквально регламентує проведення комплексної реконструкції. Проте спрямувати до дії не може.
Багато запитань викликає і процес реалізації задуму. А точніше процес перемовин з мешканцями будинку, який збираються зносити. Адже питання “де вони житимуть на час будівництва” виникає відразу. Відповідь у законопроєкті є. Людей або тимчасово відселятимуть, або одразу дадуть квартиру в іншому будинку. Проте тут є нюанси, зокрема людський фактор: не всі погоджуватимуться переїхати в іншу домівку.
Коментарі