Як повідомив у коментарі Tvoemisto.tv керівник благодійної організації «Домівка врятованих тварин» Орест Залипський, де дбають, зокрема, і за лисицями, що такі випадки можуть почастішати.
«Ми не знаємо, звідки вона прийшла, на це можуть бути різні варіанти відповіді. Можливо, від когось втекла, бо є люди, які люблять тримати вдома таких тварин. Ще реальніший варіант, що вона зайшла з поля у місто, бо аграрії зараз масово збирають зерно, а лисиці здебільшого годуються мишами і живуть в полі. То її могло щось просто налякати і вона забігла так далеко», – пояснює він.
Наразі служб, які б займались відловом диких тварин у Львові немає.
«Згідно з законом України ніхто не має права вилучати тварин з дикої природи. Служби як такої немає. Деколи цим займається ЛКП, а коли стаються критичні випадки чи коли тварина травмована, то виїжджаємо ми. Спіймати дику здорову тварину – це просто фізично вкрай важко. У нас в місті постійно є лиси. Єдиний вихід – це вакцинувати своїх домашніх улюбленців, аби при контакті з такою твариною не виникало ніяких проблем. Ніхто відловлювати її не збирається, вона собі піде з міста або на його окраїни, де є якісь промзони, де живе дуже багато диких тварин».
Він додає, що взимку таке стається нерідко, але у зв’язку із забороною відстрілу тварин в Україні такі випадки можуть почастішати.
«У нас, на жаль, люди роблять з цього якесь ноу-хау, що вони побачили дику тварину. Тим більше, зараз заборонені відстріл і мисливство, тому їхня популяція збільшилась. Цієї зими вони будуть масово виходити просто в міста», – додає Орест Залипський.
Якщо ви зустріли лисицю, каже він, то краще не чіпати її і в жодному разі не пробувати спіймати.
«Ми ж не знаємо походження цієї тварини, чи вона нічим не хворіє. В Україні дуже часто бувають спалахи сказу. Тобто треба триматись з обережністю і не рухати цю тварину. Вона собі піде далі за місто, я думаю, що вона десь зараз переспить у якомусь підвалі і вночі втече».
Коментарі