Як повідомляє пресслужба Львівської міськради, заплановано прокладання інженерних мереж, освоєння будівельного майданчика, розчищення і планування ділянки, влаштування під’їзних шляхів та інші роботи відповідно до проєкту – тобто підготовка майданчика для подальших відновлювально-будівельних робіт.
«Зараз є багато елементів та деталей, які можна використовувати у відбудові музею, у створенні експозиції тощо. Всі історично цінні речі ми збережемо, законсервуємо. Зараз працівники розчищають територію, вивозять сміття. До прикладу, є багато кусків бляхи, яку понищив і повикручував шахед, є дерев’яні елементи, двері, які цінні та цікаві з точки зору історичної пам’яті. Тому працівники відвезуть їх на зберігання. На місці будуть працювати наші архітектори, які консультуватимуть працівників комунального підприємства щодо того, які предмети та речі необхідно залишити», – зазначив керуючий справами виконкому Євген Бойко.
Проєкт відновлення Музею Шухевича команда на чолі з Андрієм Лесюком, яка стала переможцем архітектурного конкурсу, опрацювала вже на понад 80%. Архітектори доповнили проєкт, враховуючи побажання робочої групи, куди входять донька Шухевича Марія Трильовська, історики, музейники та архітектори. Окрім відновлення самої будівлі музею, команда працює і над благоустроєм прилеглої території.
Нагадаємо, що внаслідок нічного обстрілу Львівщини 1 січня окупанти знищили Музей Романа Шухевича та пошкодили будівлю університету в Дублянах. Згодом працівники Львівського історичного музею, розбираючи розвалини, врятували бронзове погруддя генерал-хорунжого УПА.
У лютому команда моніторингу української спадщини Ukrainian Heritage Monitoring Lab (НеМо) створила 3D-модель Музею генерал-хорунжого. На початку червня у Львові представили 7 проєктів відновлення музею Шухевича.
Коментарі