У Львові невідомі намагалися вкрасти прах радянського диверсанта Кузнєцова

Раніше міська влада відмовлялася передавати залишки агента НКВС Миколи Кузнєцова до Росії, який похований на Пагорбі слави у Львові.

24.07.2023
У Львові невідомі намагалися вкрасти прах радянського диверсанта Кузнєцова

Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив міський голова Львова Андрій Садовий.

“Якесь недолуге хотіло вкрасти прах Кузнєцова. Спроба невдала. Тепер працює поліція. Повторюсь. Кузнєцов нам не потрібен, але просто так – не віддамо. За деталями до ГУР”, – зазначив Садовий.

Інцидент прокоментував радник начальника Львівської ОВА Олег Радик:

“Думаю це може бути хтось із голів громад, які зберігають памʼятники окупантам. Белз, Червоноград, Сокаль, Рава-Руська….

Може хочуть в себе на території перепоховати.”

До слова, не дивлячись на рішення суду, виконавчий комітет Львівської міськради вирішив не віддавати на перепоховання рештки агента НВКС Миколи Кузнєцова до Російської Федерації. Як повідомляє “Львівський портал”, рішення 22 жовтня члени виконкому прийняли одноголосно.

Мерія відмовилась віддавати на перепоховання на меморіальному комплексі у російському Єкатеринбурзі останки Миколи Кузнєцова, незважаючи на те, що напередодні Касаційний адміністративний суд Верховного суду України зобов’язав виконком Львівської міськради дозволити це.

Так, під час засідання виконкому міський голова Львова Андрій Садовий заявив, що ексгумувати останки агента НВКС є неможливо, коли в російському полоні перебувають українські громадяни. Проти перепоховання останків Миколи Кузнєцова в Росії проголосували одноголосно усі члени виконкому.

Уже кілька разів родичі Миколи Кузнєцова просили виконком Львівської міськради дозволити перепоховати його у Єкатеринбурзі, оскільки не можуть доглядати за могилою на відстані, а у Львові її систематично пошкоджують вандали.

Після невеликої паузи торік у мерії вирішили не віддавати останки агента НВКС на перепоховання в Росію. Таке рішення також пояснювали: це зробити неможливо, коли в російському полоні перебувають українські громадяни. Водночас власні позиції щодо цього надали СБУ та Міністерства культури України.

Після такого рішення племінниця радянського агента НКВС Маргарита Брюханова подала на міську раду Львова до суду. 27 жовтня Львівський окружний адмінсуд зобов’язав міськраду повторно розглянути рішення про перепоховання останків Миколи Кузнєцова. Цю ухвалу суду мерія не змогла оскаржити в апеляції.

Після цього Маргарита Брюханова звернулася до Верховного суду з проханням зобов’язати міськраду Львова дозволити перепоховання її дядька.

Касаційний адмінсуд підтвердив, що Маргарита Брюханова зібрала всі документи, необхідні для перепоховання родича, а СБУ чи Мінкульт, до якого зверталася міська рада, не мають повноважень дозволяти чи забороняти перепоховання.

Тож 15 вересня суддя Касаційного адмінсуду Михайло Смокович зобов’язав виконавчий комітет Львівської міської ради дозволити перепоховання останків Миколи Кузнєцова з Пагорба Слави у Львові на Широкореченському військово-меморіальному комплексі у Єкатеринбурзі.

Довідка:

Микола Кузнєцов — радянський диверсант-розвідник, агент НКВС. Під час Другої світової він ліквідував 11 генералів і високопоставлених чиновників окупаційної адміністрації нацистської Німеччини у Рівному та Львові. Кузнєцов загинув 8 березня 1944 року в селі Боратин Львівської області у перестрілці з бійцями УПА.

Згодом йому посмертно присвоїли звання Героя Радянського Союзу. Ексгумацію останків агента НКВС провели в 1959 році, в 1960 році їх перепоховали на Пагорбі слави у Львові.

У 2015 році Кузнєцова внесли у список осіб, які підпадають під закон про декомунізацію.

Коментарі

09:47
Львівʼянин може втратити високу посаду у футболі
УЕФА відкрив справу проти віце-президента Української асоціації футболу Олександра Шевченка, який є мешканцем Львова, і головою обласної футбольної асоціації.
09:01
“На службі” у проросійських депутаток й аферистів?
ТСК, яку очолюють депутатки Юлія Яцик та Анна Скороход, спершу спричинились до відкриття кримінального провадження проти курсанта Академії Сагайдачного, а згодом на темі його звільнення влаштували дискредитаційну кампанію проти навчального закладу.
11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.