У боротьбі за землю з підприємцями міська влада дискредитує ринок «Княжий» у Львові

ТзОВ «Біля Універмагу» (ринок «Княжий») на місці стихійного, палаточного, без відповідних умов для обслуговування покупців ринку, створив сучасний ринок сільгосппродуктів та промислових товарів за адресою: м. Львів, вул. Вол. Великого, 59 В/ вул. Княгині Ольги, 106.

16.11.2024
У боротьбі за землю з підприємцями міська влада дискредитує ринок «Княжий» у Львові

У 2003 році рішенням Виконкому Львівської міської ради від 21.03.2003 року надано право ТОВ «Біля Універмагу» на розміщення Ринку за адресою: м. Львів, вул. Кн. Ольги, 106.

12 червня 2003 року Ухвалою Львівської міської ради №511 ТОВ «Біля Універмагу» надано право користуватися земельною ділянкою за кадастровим номером 461013690:08:002:0005 (архівний номер) за адресою: м. Львів, вул. Кн. Ольги, 106.

13 червня 2003 року укладено договір про земельний сервітут між ЛМР та ТОВ «Біля Універмагу», згідно даного договору передано у користування земельну ділянку площею 0,5403 га за адресою: м. Львів, вул. Кн. Ольги, 106.

21 січня 2004 року додатком до договору про земельний сервітут від 13 червня 2003 року змінено адресу з м. Львів, вул. Кн. Ольги, 106 на м. Львів, вул. В. Великого, 59 В.

Протягом усього часу дії сервітуту орендар вчасно й у повному розмірі сплачував орендну плату за землю та податок з доходів, забезпечував сотні громадян робочими місцями, був учасником багатьох програм для забезпечення благоустрою району, які ініціювала міська влада Львова. Так у 2018 році міська влада звернулась до керівництва ринку про можливість проведення капітального ремонту аварійних сходів на території комунальної власності міста, що примикають до ринку. Ремонт був проведений за власні кошти товариства.

У 2010-2011 роках ТОВ «Біля Універмагу» зверталося до ЛМР щодо укладення договору оренди земельної ділянки. Проте жодної відповіді не надходило від міської ради.

У 2017 році товариство повторно звернулося до ЛМР щодо укладення договору оренди земельної ділянки.
З початком спалаху COVID-19, ТзОВ «Біля Універмагу» в черговий раз звернулось до міської влади щодо передання у користування земельної ділянки. На прохання керівництва ринку видати рішення про продовження договору, владні структури давали обіцянки, а після повномасштабного вторгнення цей процес було заморожено. Влада свідомо затягувала процес продовження укладення договору, при цьому приймаючи рішення на Виконавчому комітеті Львівської міської ради про знесення тимчасових споруд, аргументуючи це тим, що ринок не продовжив договір на оренду землі. І це вже не недбалість відповідних служб, які мають повідомляти про час укладання нових договорів, а злочинна діяльність міської влади.

В боротьбі за землю з підприємцями, влада намагається будь-якими методами дискредитувати ринок. А відбувається це приблизно таким чином: в невідомих осіб беруть заяви про їхнє отруєння продуктами, які продають підприємці на ринку ТзОВ «Біля Універмагу» та оперативно виносять рішення про знесення МАФу, не перевіряючи інформації.

Журналісти ГО «Право та Справедливість» надіслали запити стосовно того чи надходили скарги або звернення про отруєння на даному ринку у Франківську районну адміністрацію й отримала відповідь, що такого роду скарг не надходило. Також був зроблений запит у Львівський міський департамент управління охорони здоров’я, котрий був переадресований генеральному директору ДУ «Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України». Відповідь на запит наразі не отримано.

Як нам стало відомо, влада планує демонтувати увесь ряд МАФів, які входять в комплекс ринку. Власники та орендарі торгівельних павільйонів мають підозру, що дану територію владні структури планують використовувати у власних цілях.

При зустрічі з підприємцями ринку, власник одного із кіосків зауважив: «Мій МАФ стоїть на ринку з 2012 року. Ми спочатку із моїм співвласником самі його використовували, а потім вирішили здати в оренду. Два роки орендарі винаймали наш кіоск, до того випадку поки його не знесли. Павільйон демонтували за рахунок того, що тут отруїлись люди, хоча це до знесення не повинно було відноситись, а розслідування на час демонтажу, що саме в цьому МАФі трапилось отруєння ще не було завершене. На момент, коли воно завершувалось, санепідемстанція дала висновок, що ніяких порушень чи відхилень не було і відповідно тут не міг ніхто отруїтись».

Підприємці планують відновити право власності на торговий павільйон та продовжувати вести господарську діяльність, сплачувати податки, і тим самим приносити кошти в бюджет міста.

Також на ринку почали вести свій бізнес громадяни, які почали користуватися МАФами, коли приїхали з окупованих територій. Для них це є єдиним джерелом доходу, який допомагає пристосуватися до життя в новому місті та забезпечувати свої сім’ї, за яких міська влада почала забувати.

ЛМР не зацікавлена у такому надходженні коштів до бюджету, адже, як висловився Зубач Любомир – заступник міського голови з містобудування, у своєму дописі у фейсбуці: «Позиція міста незмінна – тимчасових споруд у громаді ставатиме менше, бо це не про чесний бізнес, не про європейський досвід і не про цивілізовані відносини між підприємцями й містом. Всім недобросовісним МАФістам і їхнім лобістам повідомляю: такі нахабні дії лише активізують наші дії в боротьбі з незаконними спорудами».

Було б доречно запитати у пана Любомира Зубача, хто надав дозволи на встановлення МАФів по всьому місту, чому підприємці сплачували податки в бюджет міста за орендовану землю, хто надавав дозволи на торгівлю, підключення світла та води? Стара схема корупції: один добрий дає дозвіл, інший поганий забирає, тому потрібно йти та домовлятись.

Проте чиновники не дають відповіді на поставлені запитання, бо в них інший план – знищити малий бізнес і продати землю зацікавленим особам.

Коментарі

09:47
Львівʼянин може втратити високу посаду у футболі
УЕФА відкрив справу проти віце-президента Української асоціації футболу Олександра Шевченка, який є мешканцем Львова, і головою обласної футбольної асоціації.
09:01
“На службі” у проросійських депутаток й аферистів?
ТСК, яку очолюють депутатки Юлія Яцик та Анна Скороход, спершу спричинились до відкриття кримінального провадження проти курсанта Академії Сагайдачного, а згодом на темі його звільнення влаштували дискредитаційну кампанію проти навчального закладу.
11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.