Підозрюваний долучився до засідання через відеозв’язок. Захист Зінченка закликав суд змінити запобіжний захід на цілодобовий домашній арешт за місцем проживання з носінням електронного засобу захисту. У апеляційній скарзі, йшлося, що, на думку захисту, немає прямих доказів причетності Зінченка до вчинення злочину, повідомляє “Суспільне”.
“Немає жодного доказу або щоби хтось би вказував, що саме Зінченка він бачив на місці скоєння злочину. Бачили особу, яка була одягнута в щось яскраве. Всі відеофайли, які були нам надані, є про рух певних осіб, але немає жодного файлу, який би свідчив про те, що це зробив Зінченко, або що він має якусь причетність до цього злочину. Немає зброї, немає прямих свідків, які б свідчили, що він стріляв, немає одежі, нічого немає. Я розумію, що суспільний резонанс, але в нас повинні бути докази. Суд першої інстанції допустив помилку”, — заявив адвокат Ігор Сулима.
Прокурор Дмитро Петльований зауважив, що докази варто оцінювати за сукупністю. Зокрема вказав на те, що ланцюжок пересування підозрюваного завершується біля квартири на вул. Театральній, яку він орендував. Тому підозра є обґрунтованою.
“Термін “обґрунтована підозра” — це не є доведеність вини. На цьому етапі тих доказів для того, щоб стверджувати, що підозра обґрунтована, є абсолютно достатньо. Ми доводимо обґрунтованість тримання під вартою. Підозрюваний, готуючись до злочину, проводив маскування. Підозрюваний мешкає у Дніпрі, слідчі дії проводитимуться у Львові. Дорога з Дніпра до Львова триває 22 години. Простежити дії підозрюваного протягом цього часу – неможливо. Також є ризики, що підозрюваний може знищити засоби вчинення злочину”, — сказав прокурор Дмитро Петльований.
Сторона обвинувачення закликала залишити рішення суду першої інстанції без змін.
Адвокат підтвердив, що В’ячеслав Зінченко був у Львові в день вбивства, але відмовився розповісти, що він робив у той момент та сказав, що “всьому свій час”. Крім того, Сулима заперечив причетність Зінченка до неонацистських організацій.
Львівський апеляційний суд відмовив у задоволені апеляційної скарги адвоката та залишив без змін запобіжний захід для В’ячеслава Зінченка. Це тримання під вартою без права внесення застави на 60 діб.
Нагадаємо, Ірину Фаріон вбили ввечері 19 липня. Невідомий вистрілив у мовознавицю, коли вона перебувала біля свого будинку на вулиці Масарика у Львові. Зловмисник вистрілив жінці в голову, її у критичному стані госпіталізували до лікарні. 19 липня близько 23:30 год. стало відомо, що Ірина Фаріон померла. Підозрюваного у вбивстві мовознавиці затримали у Дніпрі 25 липня. Міністр внутрішніх справ та Голова Нацполіції нагородили поліцейських Львівщини за розкриття вбивства Ірини Фаріон.
Коментарі