Представники Московського патріархату намагалися добитися через суд визнання недійсним розірвання договору оренди. Однак суд відмовив у забезпеченні позову, повідомив міністр культури та інформаційної політики Ткаченко, з посиланням на ухвалу суду.
“Суд відмовив у забезпеченні позову по справі №910/4552/23 від УПЦ до Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” про визнання недійсним правочину щодо односторонньої відмови договору, застосування наслідків недійсності розірвання Договору № 2 від 19 липня 2013 року про безоплатне користування релігійною організацією культовими будівлями та іншим майном, що є державною власністю”, – написав Ткаченко.
Суд відзначив, що позивач не зміг довести чи обґрунтувати заяви про те, що у разі виселення УПЦ МП з Лаври є загроза “знищення чи пошкодження майна, передача третім особам у власність/користування, надання дозволів іншим релігійним організаціям на проведення богослужінь, порушення прав громадян України на свободу віросповідання та на житло”.
Оновлено. Крім того, Уряд визнав таким, що втратило чинність, розпорядження Кабінету Міністрів України часів Януковича від 11 липня 2013 р. No 519 “Питання передачі в безоплатне користування Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі (чоловічий монастир) Української православної церкви будівель і споруд”.
Рядом законних рішень управління майном Лаври перейшло до держави, бо саме держава є власником цих об’єктів.
Нагадаємо, 30 березня прихильники московського патріархату не пустили до Лаври комісію Мінкультури.
Коментарі