Польська влада назвала ціну війни Росії проти України для Польщі

Втрати для Польщі становлять близько 100 мільярдів злотих.

28.11.2022
Польська влада назвала ціну війни Росії проти України для Польщі
Фото: ukrayina.pl

Про це пише ukrayina.pl. 

За словами заступника міністра фінансів Польщі Артура Собоня, ціна війни Росії проти України та її наслідків, таких як енергетична криза, становить для державного бюджету Польщі щонайменше 100 мільярдів злотих, повідомляє polskieradio.pl.

На думку заступника міністра, саме країни Центральної та Східної Європи найбільше постраждали від економічних наслідків повномасштабного збройного нападу Росії на Україну. 

Йдеться про ціну війни та її наслідків, таких як енергетична криза. Артур Собоня вважає, що ціна є настільки високою, зокрема, через помилки попередників і політиків з інших країн.

“Ми дійсно розплачуємося за відсутність уяви та відсутність належної політики щодо Росії, але перш за все за відсутність європейської солідарності. За відсутність солідарності у сфері енергогазових зв’язків, які Німеччина та Росія реалізували разом. За цю відсутність солідарності, можна сказати, найсильніших у Європі в стосунку до слабших”, – наголосив заступник міністра.

У жовтні рівень інфляції в Польщі становив 17,9%, що є найвищим показником за останні 25 років з січня 1997 року. про це повідомило Головне статистичне управління (GUS) Польщі. У порівнянні з жовтнем 2021 року ціни на харчові продукти та безалкогольні напої зросли на 21,9%, на електроенергію – на 41,7%, на паливо – на 19,5%. У порівнянні з вереснем ціни на продукти зросли на 2,7%, на електроенергію – на 2%, на паливо – на 4,1%.

До кінця року темпи інфляції зростатимуть, а наступного року вона почне знижуватися. Прем’єр-міністр Матеуш Моравецький неодноразово заявляв, що на різке зростання рівня інфляції в Польщі впливає збройна агресія Росії проти України та російський енергетичний шантаж.

Економічний експерт Польської конфедерації Lewiatan Маріуш Зельонка вважає, що насправді інфляція може сягнути 35-40 відсотків. Він зазначає, що основним чинником зростання цін є енергоносії, які за рік подорожчали більш ніж на 40 відсотків.

“За рік харчові продукти у Польщі подорожчали майже на 22 відсотки. Зважаючи на те, що це основні продукти в статистичному кошику поляка, реальна інфляція легко може досягти 35-40 відсотків на рік”, – зазначив Зельонка.

Коментарі

09:47
Львівʼянин може втратити високу посаду у футболі
УЕФА відкрив справу проти віце-президента Української асоціації футболу Олександра Шевченка, який є мешканцем Львова, і головою обласної футбольної асоціації.
09:01
“На службі” у проросійських депутаток й аферистів?
ТСК, яку очолюють депутатки Юлія Яцик та Анна Скороход, спершу спричинились до відкриття кримінального провадження проти курсанта Академії Сагайдачного, а згодом на темі його звільнення влаштували дискредитаційну кампанію проти навчального закладу.
11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.