Підприємці з Тернопільщини переправили за кордон 300 ухилянтів

Організатори незаконних заробітків – жителі Тернопільської та Волинської областей, які мали ліцензії «Укртрансбезпеки» на здійснення вантажних та пасажирських перевезень у Польщу, Чехію та Німеччину.

25.11.2022
Підприємці з Тернопільщини переправили за кордон 300 ухилянтів
Фото поліції

Як розповіли у поліції Тернопільщини, понад триста військовозобов’язаних чоловіків вивезли за кордон з території України приватні підприємці.

Вказується, що на території Тернопільщини злочинне угруповання почало зловживати своїми можливостями ще на початку травня. Вони, маючи доступ до електронної системи «Шлях», вносили в неї ухилянтів, які намагалися залишити Україну під час мобілізації. Чоловіків вписували в документи другими водіями. 

За словами Олександра Буняка, начальника міграційної поліції Тернопільщини, ціна даної послуги залежала від терміну перебування за кордоном: виїхати на місяць коштувало 300 доларів США, а за необмежений термін потрібно було заплатити від 2,5 до 3 тисяч доларів. 

За шість місяців “підприємці” внесли в електронну систему «Шлях» понад 300 чоловіків.

Впродовж кількох місяців оперативники міграційної поліції спільно зі слідчими, працівниками карного розшуку, управлінням  боротьби з наркозлочинністю, ротою поліції особливого призначення та прикордонними підрозділами під процесуальним керівництвом Тернопільської обласної прокуратури документували незаконну діяльність заробітчан. 

Спецоперацію з викриття групи провели правоохоронці 22 листопада на двох пунктах пропуску. В Угринові зупинили 5 мікроавтобусів, а у Раві-Руській 2. Даним транспортом  за кордон мали виїхати семеро чоловіків. 

У помешканнях “бізнесменів” оперативники провели 21 обшуки, вилучили понад 4 мільйони гривень, 9 бусів, легковий автомобіль, побутову техніку та записники. Звернулися поліцейські до суду з клопотанням про накладення арешту на усе вилучене майно. 

Трьом організаторам уже оголосили підозру відповідно до частини 3 статті 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України, вчинені організованою групою або з корисливих мотивів). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дев’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна. 

Вирішується питання про обрання запобіжних заходів.

Коментарі

09:47
Львівʼянин може втратити високу посаду у футболі
УЕФА відкрив справу проти віце-президента Української асоціації футболу Олександра Шевченка, який є мешканцем Львова, і головою обласної футбольної асоціації.
09:01
“На службі” у проросійських депутаток й аферистів?
ТСК, яку очолюють депутатки Юлія Яцик та Анна Скороход, спершу спричинились до відкриття кримінального провадження проти курсанта Академії Сагайдачного, а згодом на темі його звільнення влаштували дискредитаційну кампанію проти навчального закладу.
11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.