Про це повідомляє “Суспільне”.
“Він був патріотом, політв’язнем, його родина була виселена за співпрацю із визвольним рухом. Він завжди вчасно приходив на зустрічі, завжди все виконував, переживав за людей, які були в його організації. Нещодавно ходили до нього на ювілей“, — розповів громадсько-політичний діяч Євген Філь.
Чоловік народився 6 квітня 1944 року в селі Деренівка. У 1961 році закінчив Теребовлянську середню школу № 1. У 1967 році закінчив Львівський політехнічний інститут і отримав спеціальність інженера-будівельника.
Після арешту батька Івана Чернеця всю сім’ю виселили на спецпоселення. Сім’я перебувала на спецпоселенні з 6 вересня 1949 року до 25 березня 1957 року.
У 1970—1972 роках Дем’ян Чернець служив у лавах радянської армії. Брав участь у проєктуванні спорудженні санаторію “Медобори”.
З 1991 року він член Народного Руху України, ради Конгресу української інтелігенції, ради Тернопільського обласного товариства “Меморіал”, від 2003 — член комісії Тернопільської обласної ради з питань поновлення прав реабілітованих. Від 2019 року учасник ініціативи “Захист України”. Від 11 червня 2019 року член регіональної комісії з реабілітації у Тернопільській області.
Дем’ян Чернець займався пошуком документів і місць загибелі жертв політичних репресій, їхнім перепохованням, встановленням пам’ятників і пам’ятних знаків борцям за волю України.
За значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю нагороджений орден “За заслуги” ІІІ ступеня, також чоловік отримав статус борця за незалежність України у 20 столітті.
Коментарі