Облік проводився протягом січня і до першої декади лютого майже одночасно у всіх мисливських організаціях щоби не рахувати повторно одних і тих самих звірів, повідомило Західне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства.
Зазначається, що щорічна таксація (матеріальна оцінка лісу – ред.) мисливських видів звірів та птахів, є одним з обов’язкових заходів ведення мисливського господарства. Підгодівля звірів зимою зменшує площу пошуку природних кормів звірами, і вони збиваються в стада, облюбовують певні ділянки лісу, які називаються зимові стації перебування. На місцях скупчень тварин, у стадах, їх легше рахувати. Окрім того, обліковець має можливість візуально оцінити стан звірів, визначити їх стать та вік. Чисельність дичини в кожному господарстві є важливим показником, адже від нього залежить, чи буде полювання в господарстві на цей вид, чи ні.
За результатами обліку, на території Львівщини обліковано: 156 зубрів, 145 лосів, 1921 оленів благородних, 18450 козуль, 3581 кабанів, 3821 бобрів, 1873 борсуків, 4152 куниці лісової, 214 вовків та 69 ведмедів.
Разом усіх копитних звірів у цьому році обліковано 24402, що на 1477 голів більше аніж у попередньому.
“За результатами обліку мисливської фауни, спостерігається стабільний приріст усіх видів дичини, зокрема червонокнижних. Також стабільною залишається кількість хижаків, чисельність яких регулюється кожним користувачем мисливських угідь області і утримується на стабільному рівні.
Варто зазначити, що у зв’язку з російською агресією полювання на території області не проводилося. Водночас, користувачі мисливських угідь реалізували весь комплекс біотехнії та забезпечили охорону державного мисливського фонду”, – йдеться в повідомленні управління лісового та мисливського господарства.
Коментарі