Мешканці Львівщини можуть повернути частину коштів за придбані товари українського виробництва

На початку вересня в Україні стартувала державна програма «Національний кешбек», спрямована підтримати внутрішній ринок та стимулювати громадян купувати саме українські товари.

15.10.2024
Мешканці Львівщини можуть повернути частину коштів за придбані товари українського виробництва

Про це повідомляє пресслужба Львівської ОВА.

«Національний кешбек» — програма ініційована Президентом України. Суть її полягає у підтримці національного виробника для того, щоб стимулювати споживчий попит на товари українського виробництва. Це, по-перше, дасть можливість сплачувати більше податків до бюджетів всіх рівнів. Є розрахунки, які засвідчують, що якщо ми купуємо товари українського виробника, більш як 40% від суми йде до бюджетів всіх рівнів. Також це стимулювання створення нових робочих місць нашими українськими виробничими кампаніями. А споживач, своєю чергою, може отримати часткове повернення коштів – кешбек»,- зазначив т.в.о директора департаменту економічної політики Львівської ОДА Орест Гринів.

Покупець може повернути на свій рахунок 10% від вартості продуктів, які беруть участь у програмі. Торгівельні мережі маркують свої магазини, де діє програма, і позначають на полицях товари, на які нараховується «Національний кешбек» – «Зроблено в Україні».

Споживачі бачать в Дії нарахований кешбек на наступний день після здійснення покупки.

«За місяць бета-тестування загалом по Україні до програми приєднались 1,7 млн. громадян. Зареєструвались близько 17 тис торгових мереж, інтернет-магазинів, які реалізують товари, вже відшкодували споживачам 42 млн грн кешбеку. Національний кешбек від держави доступний вже на 235 тисяч українських товарів від 1234 місцевих виробників. Серед них продукти харчування, ліки, одяг, побутова хімія і косметика, господарські товари, будівельні матеріали, меблі, іграшки і багато інших товарів українського виробництва», – розповів Орест Гринів.

На території Львівщини до програми вже долучились найбільші торгівельні мережі та виробники, серед яких і мережа магазинів «Рукавичка», «Близенько», «Ашан», «Епіцентр», «Нова лінія» тощо.

«Сьогодні наша мережа налічує 214 магазинів, левова частка яких знаходиться саме на території Львівщини. Наразі в нас у програмі зареєстровані понад 550 фіскальних реєстраторів і так само, як торгово-виробнича кампанія ми зареєстрували 118 своїх товарів – вони також беруть участь в цій програмі. Понад 30% асортименту нашої мережі – це товари, які беруть участь в загальнонаціональній програмі кешбеку», – розповів генеральний директор ТОВ ТВК «Львівхолод» (супермаркети Рукавичка) Ігор Пастущак.

Щоб отримувати кешбек від держави, громадянам необхідно:

Подати заявку через сайт чи мобільний застосунок банку, який бере участь у програмі, або звернутися до відділення. До програми долучилися такі банки: ПриватБанк, monobank, Укргазбанк, Sense Bank, ПУМБ, Абанк, Банк Глобус, UKRSIBBANK BNP Paribas Group, Ощадбанк, Акордбанк та Банк Кредит Дніпро.

Визначити картки, з яких ви оплачуєте покупки, і надати банку дозвіл на передачу інформації про транзакції з цих карток в магазинах-учасниках програми.

Відкрити фізичну чи віртуальну картку, куди нараховуватимуть кешбек.

У Дії в розділі Сервіси обрати картку «Національний кешбек» для виплат.

Остання умова щодо позначення в Дії картки для виплат «Національного кешбеку» є необхідною для отримання виплати. Тим, хто відкрив картку для виплат в банку, але не позначив її в Дії, необхідно це зробити.

Максимальна сума виплат — 3 тисячі гривень на місяць.

Отримані за участь у програмі «Національний кешбек» кошти можна буде витратити на послуги — комуналку, транспорт, лікування, мобільний зв’язок, спорт, кіно та ін. Також їх можна буде задонатити на ЗСУ або купити військові облігації.

Зняти готівку з рахунку, куди нараховують кошти за кешбек, буде неможливо. Використати кошти від кешбеку, нараховані в 2024 році, можна буде до 31 січня 2025 року.

На які товари надаватимуть кешбек?

– будь-які споживчі товари українського виробництва за виключенням підакцизних товарів. Також на вино без вмісту спирту і медові напої

– ліки українського виробництва

– торгові мережі інформуватимуть споживачів про товари, на які розповсюджуватиметься кешбек.

Пошук товарів і магазинів доступний на сайті програми за посиланням.

Кошти на рахунок приходитимуть раз на місяць до 20 числа наступного місяця. Тобто кешбек за товари, придбані в вересні, прийде на рахунок до 20 жовтня. Нарахування відбувається щоденно, споживач щоденно зможе бачити обсяг накопичених коштів через Дію. А отримати кошти – одним платежем до 20 числа наступного місяця. Якщо споживач не визначив рахунок на переказу коштів, виплата кешбеку буде перенесена на наступний місяць.

Як виробнику стати учасником програми?

Щоб стати учасником програми, виробник має через Дію подати заяву про приєднання до Переліку українських виробників. І потім подати свої товари до Переліку товарів українського виробництва

Як продавцю стати учасником програми?

Подати заяву про приєднання до Переліку продавців через Дію. Бути на загальній системі оподаткування і приймати картки для розрахунків.

Коментарі

09:47
Львівʼянин може втратити високу посаду у футболі
УЕФА відкрив справу проти віце-президента Української асоціації футболу Олександра Шевченка, який є мешканцем Львова, і головою обласної футбольної асоціації.
09:01
“На службі” у проросійських депутаток й аферистів?
ТСК, яку очолюють депутатки Юлія Яцик та Анна Скороход, спершу спричинились до відкриття кримінального провадження проти курсанта Академії Сагайдачного, а згодом на темі його звільнення влаштували дискредитаційну кампанію проти навчального закладу.
11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.