Половина українців, які працюють у Польщі, хочуть повернутися додому після війни

У Польщі протягом останніх років постійно працює чимало українських працівників. Станом на вересень 2022 року в Польщі налічували понад мільйон працівників з України.

05.01.2023
Половина українців, які працюють у Польщі, хочуть повернутися додому після війни
Фото: умовне

Після 24 лютого у Польщі прихисток знайшли українські біженці, відповідно і кількість працівників у країні зросла, пише vpolshchi.pl.

У певних галузях українські працівники рятують ситуацію на ринку праці, а в багатьох сферах у Польщі ще відчувається нестача працівників. 

Дослідження OTTO Work Force “Як українці оцінюють роботу та перебування в Польщі у 2022 році?” мало на меті запитати респондентів, серед іншого, про їхні плани на найближчі місяці. Дослідження показало дані, які свідчать про те, що половина тимчасових працівників з України у Польщі планує повернутися додому, в Україну, після закінчення війни. Водночас кожен четвертий опитаний працівник не має планів повертатися.

  • 43% українських працівників відповіли, що хочуть почекати в Польщі і подивитися, як буде розвиватися ситуація в Україні надалі.
  • Водночас 38% планує почати вивчати польську мову.
  • А 21% опитаних українських працівників у Польщі сказали, що хочуть знайти самостійну квартиру.
  • Водночас кожен п’ятий працівник, який взяв участь у дослідженні, планує привезти до Польщі найближчу родину.
  • 5% респондентів зізналися, що хочуть записати своїх дітей до польської школи чи дитсадка.
  • Половина опитаних працівників говорять, що планують повертатися в Україну, коли закінчиться війна.
  • 26% респондентів ще не визначилися з приводу того, чи повернуться в Україну з Польщі після війни.
  • Водночас 25% опитаних зазначають, що не планують повертатися з Польщі в Україну.
  • 44% респондентів зазначили, що не розглядають можливість виїзду з Польщі в іншу країну, окрім України.
  • З іншого боку, кожен п’ятий респондент розглядає можливість виїзду на Захід, переважна більшість з яких вказали Німеччину.

“Після закінчення війни багато з них неодмінно повернуться і долучаться до відбудови країни. Проте чим довше триватиме війна, тим важче біженцям буде повернутися в Україну та покинути вже налагоджене життя в Польщі. Пам’ятаймо, що процес відбудови України буде складним, і багатьом її громадянам просто не буде до чого повертатися”, – оцінив керуючий директор OTTO Work Force Central Europe Томаш Дудек.

У 2020-21 роках основною причиною працевлаштування українських громадян у Польщі були вищі заробітки. Проте у 2022 році вказали безпеку (45%), потім заробіток (37%) і бажання забезпечити сім’ї краще життя (29%).

Коментарі

09:47
Львівʼянин може втратити високу посаду у футболі
УЕФА відкрив справу проти віце-президента Української асоціації футболу Олександра Шевченка, який є мешканцем Львова, і головою обласної футбольної асоціації.
09:01
“На службі” у проросійських депутаток й аферистів?
ТСК, яку очолюють депутатки Юлія Яцик та Анна Скороход, спершу спричинились до відкриття кримінального провадження проти курсанта Академії Сагайдачного, а згодом на темі його звільнення влаштували дискредитаційну кампанію проти навчального закладу.
11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.