Львівський аквапарк «Пляж» та Sport Life відмовились надати на аналіз воду з басейнів

У Львові провели перевірку якості води у басейнах міста. Два заклади не допустили працівників до своїх басейнів, міська рада не рекомендує їх відвідувати.

22.06.2024
Львівський аквапарк «Пляж» та Sport Life відмовились надати на аналіз воду з басейнів

Про це повідомляє пресслужба Львівської міськради.

Із шести басейнів, які перевірило місто, вже вдруге поспіль у басейні СКА виявили незначне перевищення хлоридів. А мережа «Sport Life» та аквапарк «Пляж» двічі не допустили фахівців міської лабораторії для проведення дослідження. Тому міська рада не рекомендує відвідувати ці басейни. Зазначимо, що у Львові є три спорткомплекси Sport Life.

Повідомлення мерії про відмову надати воду для аналізів з’явилось ще у четвер, 20 червня, однак навіть через три дні після цього ані Sport Life, ані аквапарк «Пляж» на своїх офіційних сторінках ніяк не відреагували на це застереження.

Воду обстежили у басейнах: навчально-спортивної бази літніх видів спорту Міністерства оборони України (басейни відкритого та закритого типу), палацу спорту «Динамо», оздоровчому центрі «Три стихії» (басейни 25 м та 50 м), фітнес-комплексі «UNIFORCE».

Результати аналізів показали перевищення хлоридів в 1,2 рази у басейні СКА. Однак медики пояснюють, що купатися у воді з незначним перевищенням хлоридів безпечно. В управлінні охорони здоров’я зазначили, що на стан здоров’я відвідувачів басейну може впливати лише перевищення вільного хлору – цей показник у нормі. Водночас виявлений незначний надмір хлоридів не шкодить здоров’ю людини.

«Гранична допустима концентрація хлоридів у воді басейну становить 350 мг/л. При дослідженні води у басейні СКА виявили вміст хлоридів 397.04 мг/л, що перевищує норму у 1,1 раз. Ці значення не несуть шкоди відвідувачам. Виявлені хлориди мають вплив лише на саму воду – її смак та запах. Внаслідок взаємодії хлоридів з іншими хімічними речовинами у воді також можуть утворюватися відкладення на стінках та міжплиткових швах басейну і відбуватися корозія обладнання, але на організм людини вони не впливають», – пояснили медики.

До слова, працівники «Адміністративно-технічного управління» кожні два тижні перевіряють якість води у львівських басейнах. Працівники хімічної лабораторії відбирають проби води у басейнах Львова та оприлюднюють результати обстежень. Дослідження проводять за 11 показниками. Вимірюють водневий показник pH, залізо, азот амонійний та аміак, нітрати, нітрити, хлориди, загальну твердість, сухий залишок, залишковий (вільний) хлор, запах та температуру.

Коментарі

09:47
Львівʼянин може втратити високу посаду у футболі
УЕФА відкрив справу проти віце-президента Української асоціації футболу Олександра Шевченка, який є мешканцем Львова, і головою обласної футбольної асоціації.
09:01
“На службі” у проросійських депутаток й аферистів?
ТСК, яку очолюють депутатки Юлія Яцик та Анна Скороход, спершу спричинились до відкриття кримінального провадження проти курсанта Академії Сагайдачного, а згодом на темі його звільнення влаштували дискредитаційну кампанію проти навчального закладу.
11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.