Як повідомляє пресслужба Львівської ОВА, хвороба почалась як звичайна ГРВІ, але стан дитини швидко погіршувався: до катаральних явищ додались зміни у сечовипусканні та гематурія. Через високі показники креатиніну і сечовини рівненські лікарі, до яких звернулась родина, скерували Мілану до Львова.
«У Клініку нефрології дитина потрапила з важким ураженням нирок і потребувала термінового спеціалізованого лікування. Гематурія може свідчити про гломерулонефрит, пов’язаний із системним захворюванням. Тому ми почали шукати хворобу як причину гострої ниркової недостатності. У Рівному дитині уже провели значну частину базових обстежень, тож ми додатково зробили тест на виявлення антитіл до базальної мембрани. Він виявився позитивним, і це вказувало на рідкісну хворобу – системний васкуліт або синдром Гудпасчера. Проведена у нашому Центрі біопсія нирки підтвердила діагноз», – розповів керівник Клініки Роман Андруневич.
Крім імуносупресивної терапії, Мілана отримала 6 сеансів апаратного плазмоферезу. Процедура дороговартісна, але дуже ефективна. Апаратом PrismaFlex вдалось очистити плазму від антитіл, які вражали нирки дитини.
Дитячий нефролог зазначив, що у світі це важке захворювання виявляють вкрай рідко. Тож маленька Мілана – це не лише рідкісний випадок виявлення хвороби, але й успішна історія лікування системного васкуліту.
«Основним завданням було швидко встановити причину гострого пошкодження нирок, оскільки відмічалось стрімке погіршення стану пацієнта. Підозрюючи системне захворювання, основний акцент був зроблений на виявленні специфічних антитіл . Такий підхід дав хороший результат, і зараз дівчинка, здорова та щаслива, повернулась до звичного життя», – додав Роман Андруневич.
Це вкрай рідкісне автоімунне захворювання, яке вражає нирки і легені. У більшості випадків хвороба починається раптово, тригером початку може бути будь-яка респіраторна вірусна інфекція. Погіршення стану пацієнта може бути дуже швидким, і без спеціального лікування призводить до смерті.
Коментарі