Львів’ян запрошують на Лекторій до Дня аудіовізуальної спадщини

27 жовтня о 18.00 годині у Львівському фотомузеї (Львівський палац мистецтв) за адресою вул. Коперника, 17 відбудеться Лекторій до Дня аудіовізуальної спадщини.

24.10.2024
Львів’ян запрошують на Лекторій до Дня аудіовізуальної спадщини

Подія організована у співпраці Музею Гідності у Львові, Українського Фотографічного Товариства (УФОТО), Львівського Фотомузею та Львівського палацу мистецтв.

На вас очікують лектори, які проведуть вас у світ фотозйомки, аудіо і відеозапису. Також ви зможете дізнатись про тонкощі та важливість збереження української і світової культурної спадщини.

Запрошені гості: Роман Метельський – голова ГО “УФОТО”, Ігор Ткачик – спеціаліст з оцифруваня кіноматеріалів, Тарас Демко – співзасновник стратегії Ukrainian Live, культурний менеджер, Леся Дзендзелюк – завідувачка відділу реставрації та консервації рідкісних видань Львівської національної наукової бібліотеки України імені Василя Стефаника.

Всесвітній день аудіовізуальної спадщини (World Day for Audiovisual Heritage) відзначається щорічно 27 жовтня. Цей день проводиться з 2005 року для підвищення обізнаності про значення і збереження звукових та аудіовізуальних документів.

Аудіовізуальні архіви є свідченням різноманітних історій, культур та історій людей з усього світу. Ці архіви, що включають фільми, радіо- і телепрограми та інші аудіо- і відеозаписи, пропонують багате полотно нашої спільної спадщини. Однак збереження цих безцінних ресурсів є нагальною проблемою, оскільки багато з них вже втрачено через занедбаність, занепад і брак ресурсів.

Важливість аудіовізуальної спадщини

Відображення нашої спільної історії: Аудіовізуальні документи долають мовні та культурні кордони, пропонуючи розуміння культурного, соціального та мовного розмаїття спільнот по всьому світу. Вони слугують постійним доповненням до традиційних письмових джерел, фіксуючи моменти, які інакше могли б бути втрачені з плином часу.

Вразливість аудіовізуальних матеріалів: Аудіовізуальні матеріали через свою природу дуже схильні до псування. Підраховано, що без належного збереження аудіовізуальні джерела можуть погіршитися настільки, що не підлягатимуть відновленню всього за 10-15 років.

Втрата спадщини: Значна частина світової аудіовізуальної спадщини вже втрачена. Ця втрата пояснюється нехтуванням, занепадом, браком ресурсів та відсутністю належних методів і структур збереження.

Розголос забезпечують Українське радіо. Львів , Радіо “Львівська Хвиля”, Сайт про Захід України “Бомок”, Інформаційна агенція “Гал-інфо”, Громадський сайт Львова “Форпост”, Інтернет-видання “Діло”, Фотографії Старого Львова та Площа Галицька.

Гостинно пригощатиме Кава Старого Львова.

Коментарі

09:47
Львівʼянин може втратити високу посаду у футболі
УЕФА відкрив справу проти віце-президента Української асоціації футболу Олександра Шевченка, який є мешканцем Львова, і головою обласної футбольної асоціації.
09:01
“На службі” у проросійських депутаток й аферистів?
ТСК, яку очолюють депутатки Юлія Яцик та Анна Скороход, спершу спричинились до відкриття кримінального провадження проти курсанта Академії Сагайдачного, а згодом на темі його звільнення влаштували дискредитаційну кампанію проти навчального закладу.
11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.