Іван Підгородецький, генеральний директор ОКС ЛГП «Галсільліс», у програмі Олега Радика «Go про» розповів у чому суть “закону про дрова” та, що він передбачає.
“Цей закон наробив дуже багато галасу, який ми відчули також. До нас звертається дуже багато людей. Дрова, які вони купили протягом літа, а документи викинули чи втратили, питають, чи можна їх відновити. Звичайно, що можна. Саме цікаве, що слово “дрова” в законі абсолютно відсутнє… Це – деревина.
В основному цей закон спрямований на бротьбу з чорними лісорубами, як кажуть в народі, з людьми, які незаконно вирубують ліс. Це закон для посилення відповідальності”, – зазначив Підгородецький.
До слова, такий закон був прийнятий ще у 2018 році. А законопроєкт № 9665, ухвалений 10 жовтня Верховною Радою, просто передбачає посилення відповідальності за зберігання, перевезення або збут дров без документів про їхнє походження, а також наближає українське законодавство до законодавства Європейського Союзу. Утім, він вже викликав неабияке занепокоєння серед населення, особливо серед жителів сільської місцевості, де дрова використовуються для обігріву житла.
“Всі люди, які це читають, всі хочуть іти в Європу. Але виконувати закон чомусь ніхто не хоче“, – наголосив Іван Підгородецький.
На фото зображена машина, на якій завантажено 5 куб. м. дров, а перевірка господарства може проходити, якщо є більше, ніж 14 кубів. Тобто потрібно три таких вантажівки з деревиною, аби були підстави для перевірки.
“80% домогосподарств навіть не купують три машини. Їм достатньо буде дві для опалення свого будинку“, – розповів директор “Галсільліс”.
Також він додав, що є природній ресурс – деревина, однак є ще й газ і вугілля: “Тобто чому ми газ і вугілля купуємо, а дрова ми йдемо і беремо самі?!”
Варто зазначити, що для населення є окремий, значно дешевший тариф на купівлю дров, не такий, як для підприємців.
“Звичайна людина, яка проживає в певному регіоні, може прийти до нас в офіс, виписати офіційну кількість дров, яка їм потрібна, піти в банк проплатити і ті дрова їм привезуть. Ціна варіюється (для населення, не підприємств) від 650 грн до 1100 грн за кубометр”, – поділився цінами Підгородецький.
Окрім цього він зауважив, що людям, котрі проживають близько до лісу, не варто забирати деревину, яка впала, оскільки це – також природній ресурс: “Якщо звичайний хмиз, то ніхто абсолютно претензій до людей не виставляє… Але, якщо людина йде в ліс і нібито збирає хмиз, а з собою ще бере бензопилку і підрізає одне-два дерева, щоб не їхати порожнім, ну, так не можна… Якщо це дуб і тверда порода, то це – кримінальне провадження і штраф від 200 тисяч гривень”.
За прогнозами директора “Галсільлісу”, закон буде відправлений на доопрацювання і буде підписаний.
Коментарі