Про це повідомляє пресслужба Львівської міськради.
Як зазначила голова Львівського осередку Пласту Дарина Доскач, цьогоріч вирішили переглянути формат передачі вогню і розпочати його саме з родин полеглих Героїв, щоб пам’ятати, завдяки кому ми маємо можливість жити і святкувати Різдво.
«Цьгоріч це вже 33-ій раз ми привезли вогонь до України і поширюємо його по різних містах. Вогонь приїздить із Вифлеєму до Відня – його привозять скаути. І далі скаути різних держав приїздять вже до Відня і везуть його у свої країни. Так, вчора наші дівчата забрали його з Відня і сьогодні маємо його у Львові і в Україні. Цей вогонь символізує єдність, тепло і любов. І зараз, у такий складний час, який переживає наша держава, ми вирішили переглянути формат передачі вогню і розпочати цю акцію з могил, де поховані новітні Герої, які захищали нашу державу. Нам важливо таким чином пам’ятати про них і їхній внесок. Хочемо їм подякувати і об’єднати людей довкола цієї традиції», – розповіла Дарина Доскач.
Передача Вифлеємського вогню у Львові розпочалася з Личаківського кладовища.
Довідка
Акція була заснована 1988 року як благодійний крок: донести світло з місця народження Ісуса Христа тим, хто святкує Різдво поза домом. Першими ініціативу підтримали скаути Відня, а згодом — інших країн. До України вогонь вперше потрапив завдяки пластунам у 1992 році.
Пласт — український скаутинг, найбільша молодіжна організація України, що налічує понад 2500 пластунів у Львові. Уже 112 років Пласт виховує свідомих, відповідальних громадян і провідників українського суспільства. Кожного року пластуни-волонтери вкладають більш як 668 000 годин у виховання дітей і щорічно проводять понад дві сотні пластових таборів по всій Україні.
Коментарі