Як повідомляє Перше медичне об’єднання Львова, аби вберегти життя маленької пацієнтки із Тернопільщини львівські медики виконали складну судинну операцію.
Першими проявами небезпечної для життя недуги стали періодичні кровотечі з носа, які медики пояснювали «слабкими судинками». І тільки цьогоріч під час щорічного обстеження УЗД-спеціалісти виявили, що все набагато складніше. У ворітній вені, що переносить кров до печінки, нестабільний кровотік, а сам орган збільшений. Лікарі у Тернополі поставиди Вероніці діагноз — портальна гіпертензія допечінкового типу.
Головна вена, через яку кров надходить до печінки з чотирьох органів (шлунка, селезінки, кишківника, підшлункової) для очищення, закупорена — через рубець. Кров заледве туди потрапляє, а перенасичені нею органи змушені створювати обхідні шляхи до печінки — прокладати нові судинки. А, де вони надто тоненькі, можуть легко порватися і призвести до внутрішньої кровотечі. Діти в таких випадках зазвичай гинуть. Водночас, фізичні навантаження та стрес можуть спричинити збільшення тиску у самій закупореній портальній вені. А відтак — і її розрив. Цей стан також відзначається високим рівнем смертності.
Лікарі у Львові призначили дівчинці медикаментозне лікування. Адже потрібен був час, щоб дитина підросла перед можливим втручанням. А також — рекомендували суворо обмежити фізичну активність та стежити за тиском. Батьки пояснили дочці, що бігати, швидко і багато ходити, нервувати — це загроза.
За пів року селезінка, яка не могла віддавати весь належний обсяг крові до печінки, збільшилась у 5 разів і вже сягала тазу. Хірург Олександр Калінчук вирішив, що чекати далі не можна, треба вже виконувати складну судинну операцію.
Медики з’єднали вену селезінки із веною лівої нирки і кров ринула до нового потоку. Вже за кілька днів після операції селезінка позбулася надлишкової крові і повернулася до нормальних розмірів.
Після операції Вероніка добре почувається і вже потрохи ходить. А, коли пройде реабілітацію, то зможе поступово відновлювати і фізичну активність.
Коментарі