Фонд Козицького повністю профінансує виробництво 70 комплексів БПЛА Besomar, а також навчання майбутніх операторів дронів. Безпілотники українського виробництва призначені для перехоплення і знищення ворожих ударних та розвідувальних дронів.
За словами директора фонду Андрія Матолича, загальна вартість цього проєкту — 12,5 млн грн. Він буде реалізований у два етапи. Безпілотні комплекси мають бути виготовлені вже у лютому 2025 року.
“Ми вирішили профінансувати цей проєкт з огляду на ефективність використання БПЛА, яка полягає в ефективному знищенні ворожих цілей. Перевагою цих БПЛА є здатність переслідувати та знищувати розвідувальні літальні засоби ворога”, — розповів Андрій Матолич.
За словами штаб-сержанта відділення підготовки 1020 ОЗРП Ігоря Кривуса, дронами-перехоплювачами керуватимуть військовослужбовці спеціального підрозділу: “Ми створили підрозділ, який вже займається перехопленнями ворожих БПЛА. Завдяки цим дронам можна буде перехоплювати такі ворожі безпілотники як “Шахед”, “Орлан”, “Суперкам”, “Зала”, навіть “Ланцети”. В майбутньому будемо проводити навчання для наших операторів, тренувати управління БПЛА нового типу.”
Besomar — це ударні безпілотники-перехоплювачі літакового типу. Вони можуть перебувати у повітрі до 2 з половиною годин, підійматися на висоту до 4 кілометрів та розвивати швидкість 160 км/год. Дальність польоту дронів — 50-60 кілометрів. Виявивши ціль, оператор дрона наздоганяє її та підриває бойову частину, яка має радіус враження у 5 метрів. Проєкт із благодійним фондом Козицького — найбільший для виробника. Перехоплювач також оснащений повітряним гальмом, завдяки якому може різко зменшувати швидкість. Це дозволяє йому не проминути ворожий безпілотник, вчасно наблизитись до нього і знищити.
За словами співзасновника компанії Романа Шемечка, це досить бюджетні безпілотники, які можуть реалізувати задачі, що не під силу дорожчим екземплярам.
“Він реалізує всі дії пілота, і прощає дуже багато помилок, за рахунок того, має правильно розраховану аеродинаміку. В нього дуже хороше планерування: аеродинамічна якість один до десяти. З висоти в один кілометр він може пролетіти з виключеним двигуном до 10 кілометрів. Це дозволяє хлопцям повертатися із задач, виконувати будь-які розвідувальні задачі, не переймаючись, що в них сяде акумулятор”, — розповів Роман Шемечко.
Крім виробництва і постачання БПЛА, співпраця компанії Besonar та благодійного фонду Козицького передбачає повноцінне навчання зенітників на спеціальному полігоні.
Коментарі