На Львівщині відбулась зустріч щодо вирішення питань родин воїнів, які перебувають у полоні або зникли безвісти

Під час зустрічі учасники обговорювали покращення комунікації з родинами, а також забезпечення проведення ДНК-експертиз для ідентифікації загиблих героїв.

10.09.2024
На Львівщині відбулась зустріч щодо вирішення питань родин воїнів, які перебувають у полоні або зникли безвісти

Як повідомляє пресслужба Львівської ОВА, 9 вересня під головуванням керівника апарату Львівської ОВА Тараса Греня відбулась зустріч, присвячена вирішенню питань родин українських воїнів, що перебувають у полоні або зникли безвісти.

У зустрічі взяли участь депутати Верховної Ради України з представниками Західного регіонального центру Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, зокрема його керівницею Анною Кузютою та Представником Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин МВС України Миколою Самарчуком.

«Ми маємо забезпечити підтримку для родин наших героїв, що опинилися у надзвичайно складних життєвих обставинах. Спільними зусиллями місцевих та державних структур повинні створити чітку систему, яка б гарантувала своєчасну допомогу кожній родині, що цього потребує», – зазначив Тарас Грень.

Він наголосив на двох складових реалізації такої допомоги – правової підстави та здатності працівників, відповідальних за цей соціальний напрямок, грамотно і доступно комунікувати із суспільством.

Представниця Західного регіонального центру Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Уляна Сурмай розповіла про роботу штабу в шести областях. Він розпочав свою діяльність у березні 2023 року.

Сторони обговорювали координацію між органами місцевого самоврядування, регіональними структурами та державними інституціями, що займаються питаннями родин військовополонених та зниклих воїнів.

Також йшлося про процес проведення ДНК-експертиз, що є критично важливим для ідентифікації загиблих героїв, про можливості залучення додаткових ресурсів та фахівців, аби пришвидшити цей процес та надати родинам можливість гідно поховати своїх рідних.

Учасники обговорили можливі спільні дії в межах своїх повноважень, законодавчі ініціативи та шляхи покращення комунікації з родинами. За результатами зустрічі створили робочу групу, до якої увійшли всі присутні, для оперативного вирішення усіх проблемних питань.

Депутати Верховної Ради України також виступили з пропозицією розмістити соціальну рекламу на регіональних телеканалах, щоб більше людей дізналися про роботу Західного регіонального центру Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. Ця реклама має на меті покращити доступ до інформації про те, як родини можуть звернутися за підтримкою та допомогою.

Як зазначили під час наради, минулої зустрічі до представників ТЦК та СП, Управління з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, Національної поліції України, Уповноваженого з прав людини та Оперативного командування «Захід» звернулись 34 родичі воїнів, що перебувають у полоні, або зникли безвісти. З них 9 осіб звернулись саме до Західного регіонального центру Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

«Наші завдання включають системність процесів, створення «дорожніх карт» для родин, які допомагають родинам воїнів, що перебувають у полоні чи зниклих безвісти, на всіх етапах вирішення проблем. Україна дотримується низки міжнародних конвенцій, які, на жаль, порушує росія. Завдяки дотриманню цих конвенцій ми можемо захищати наших полонених, але через невиконання росією своїх зобов’язань ситуація залишається складною. росія не надає доступу міжнародним організаціям до місць утримання наших військовополонених, за винятком невеликого відсотка випадків, коли доступ надавали, наприклад, Міжнародному комітету Червоного Хреста. Ми докладаємо всіх зусиль через координаційний штаб, щоб отримати інформацію про наших полонених, проводимо переговори з міжнародними партнерами, тиснемо на росію різними важілями, щоб здійснювати обміни військовополоненими. Наразі відбулось 55 обмінів, загалом від початку повномасштабного вторгнення вдалося повернути додому 3520 українців. Також вдалося повернути 3424 героїв «на щиті»», – підкреслила Анна Кузюта.

Коментарі

09:47
Львівʼянин може втратити високу посаду у футболі
УЕФА відкрив справу проти віце-президента Української асоціації футболу Олександра Шевченка, який є мешканцем Львова, і головою обласної футбольної асоціації.
09:01
“На службі” у проросійських депутаток й аферистів?
ТСК, яку очолюють депутатки Юлія Яцик та Анна Скороход, спершу спричинились до відкриття кримінального провадження проти курсанта Академії Сагайдачного, а згодом на темі його звільнення влаштували дискредитаційну кампанію проти навчального закладу.
11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.