Як повідомляє пресслужба Львівської ОВА, дівчинка народилася з рідкісним генетичним захворюванням – синдром Аперта.
Через аномалії розвитку кісток нижніх кінцівок ходила лише зі сторонньою допомогою, а через зрощені пальці на руках не могла виконувати навіть найпростіші рухи, як от гратися з іграшками та тримати ложку.
Дитячі хірурги Центру дитячої медицини, які спеціалізуються на лікуванні кісткових деформацій, провели чотири складні операції, щоб поступово відновити функціональність кінцівок трирічної пацієнтки.
«Дітям з такою патологією хірургічну допомогу надають у кілька етапів. Адже потрібно роз’єднати всі пальчики на руках і максимально скорегувати їхню деформацію. Зазвичай операції проводять одномоментно на двох кінцівках, але зробити за одне втручання увесь обсяг корекції неможливо. Тому ми розробили план хірургічного лікування, і почергово коригуємо дитині кісткові деформації та дефекти м’яких тканин. У цьому випадку складність полягає у повній відсутності середніх фалангів пальців і недостатності м’яких тканин. Щоб закрити дефекти, доводиться брати шкіру з інших ділянок тіла. Але результат того вартий: з кожною операцією кінцівки стають більш функціональними, відтак дитина не потребуватиме сторонньої допомоги у побуті», – зазначив завідувач хірургією Богдан Романишин.
Уже зараз, після половини із запланованих операцій, дівчинка з рідкісним генетичним захворюванням відвідує дитячий садочок та поступово звикає до спілкування з ровесниками.
Коментарі